Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@
tekst płatny

Idea zdrowego i aktywnego życia bliska każdemu człowiekowi

Główne zdjęcie
Rowerzyści Bliska Team

Niezależnie od tego w jakim wieku będziemy przechodzić na emeryturę jest pewne, że większość z nas będzie musiała pracować długo, by zapewnić sobie na jesień życia jak najwyższe świadczenia. Dlatego coraz więcej Polaków zdaje sobie sprawę z tego, jak istotny dla zachowania formy oraz dobrego samopoczucia już od najmłodszych lat, jest zdrowy i sportowy tryb życia, co pozwala cieszyć się nim nawet mimo zaawansowanego wieku. Pomocne w tym są nie tylko najrozmaitsze formy aktywności fizycznej, ale też przebogata oferta witamin, odżywek, mikroelementów czy suplementów diety – dostępnych w aptekach, gdzie zawsze można nie tylko to wszystko kupić, ale też uzyskać fachową poradę farmaceuty.

O tym, jak nasze życie zmieniło się w ciągu ostatnich 25 lat nikogo nie trzeba przekonywać. Czasy pustych półek i kolejnych etapów pozornych reform socjalistycznego ustroju to już przeszłość, teraz mamy wszystko na wyciągnięcie ręki. Dostępność wszelkiego rodzaju dóbr sprawia, że pracujemy coraz dłużej i ciężej, aby jak najszybciej zarobić na mieszkanie, dom, nowy samochód czy podniesienie standardu życia swojej rodziny. Dochodzi do tego świadomość, że przy częstym obciążeniu długoletnimi kredytami oraz nikłej szansie na godziwą emeryturę przy hipotetycznych jej wysokościach podawanych przez ZUS, będziemy musieli pracować jak najdłużej.
Niezwykle ważne w tej sytuacji staje się nie tylko zdobycie odpowiedniego wykształcenia czy kwalifikacji zawodowych, ale też świadomość tego, że warto dbać o swe zdrowie, odpowiednio odżywiać się i prowadzić zdrowy tryb życia. Stąd coraz powszechniejsza wśród młodszych i starszych staje się świadomość tego, że aktywność fizyczna czy uprawianie sportu są nie tylko przyjemne, ale stają się też niejako koniecznością, wręcz swoistą inwestycją na przyszłość.
Możliwości wyboru są tu wręcz nieograniczone, w zależności od wieku i stanu osoby chcącej zadbać o swą formę. Starsze osoby chętnie wybierają formy aktywności wymagające mniejszego wysiłku, stąd popularność wśród nich spacerów, marszów z kijkami nordic walking czy rekreacyjnej jazdy rowerem. Młodsi i bardziej wysportowani decydują się, najczęściej w trosce o zdrowie, na podjęcie znacznie większego wysiłku, stąd nie tylko coraz powszechniejszy widok osób biegających czy jeżdżących rowerem rano bądź wieczorem, nie tylko w weekendy, ale też coraz większe tłumy na najróżniejszych zajęciach w wyspecjalizowanych ośrodkach. Indoor cycling, fitness, stretching, crossfit, zajęcia  na siłowni, taneczne czy sporty walki dla dorosłych są doskonałą okazją, by dbać o kondycję, zrzucić zbędne kilogramy, czy po prostu utrzymywać się w jak najlepszej formie. Coraz liczniejsze grupy pasjonatów aktywności fizycznej skrzykują się też i regularnie trenują choćby koszykówkę czy piłkę nożną, zawiązują propagujące sport stowarzyszenia bądź organizują grupy sportowe. Jedną z nich jest, istniejąca z sukcesami od trzech lat, drużyna rowerowa Bliska Team, startująca z powodzeniem w mistrzowskich imprezach o randze wojewódzkiej i ogólnopolskiej.

Jednak, tak jak bardzo prosto jest zacząć ćwiczyć samemu, bądź zapisać się na interesujące nas zajęcia pod okiem instruktora, gorzej jest z wiedzą na temat zdrowego i zrównoważonego odżywiania przy uprawianiu sportu oraz dostarczania organizmowi wszelkich niezbędnych mikroelementów i składników. Nie każdy jest przecież specjalistą, albo ma kogoś takiego wśród znajomych, a szukanie informacji na ten temat w internecie nie jest rozsądnym wyjściem.
Dlatego, jeśli decydujemy się zacząć uprawiać sport czy nawet okazjonalnie zażywać większej dawki ruchu, albo już ćwiczymy, ale chcemy mieć pewność, że robimy wszystko jak należy, warto odwiedzić bliską ci aptekę. To nie tylko miejsce, gdzie w największym wyborze można nabyć witaminy, odżywki, napoje energetyczne, herbatki ziołowe, mikroelementy i suplementy diety, ale przede wszystkim mieć 100 % pewność, że zostaniemy dokładnie poinformowani o tym, czy określony preparat będzie dla nas odpowiedni. Specjaliści podkreślają zresztą od dawna, że kupowanie czegokolwiek z produktów leczniczych, może poza środkami przeciwbólowymi, w punkcie innym niż apteka jest bardzo ryzykowne, ponieważ personel sklepu spożywczego czy stacji benzynowej nie ma żadnej wiedzy na temat takich produktów, które sprzedaje. Tymczasem w aptece, szczególnie jeśli jest to miejsce, w którym regularnie realizujemy recepty czy dokonujemy innych zakupów, farmaceuta od razu doradzi, czy możemy stosować dany suplement czy odżywkę, bądź pomoże w indywidualnym dobraniu odpowiedniego specyfiku, w zależności od wieku, obciążeń czy innych okoliczności.
I wtedy kto wie, może za jakiś czas też zaczniemy startować w maratonach, tak jak wielu liczących nawet 50-70 lat mieszkańców Ostrołęki i Łomży albo zdobywać wicemistrzostwo województwa podlaskiego, tak jak rowerzyści Bliska Team – ludzie, którzy postanowili zmienić coś w swym życiu na lepsze, postawili na aktywność i wiedzieli, że aby uprawianie sportu było jeszcze bardziej przyjemne, trzeba wybrać się po fachową poradę również do apteki, najlepiej tej najbliższej i przyjaznej!


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę