Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

Budżet obywatelski Łomży po raz trzeci

W lutym będziemy mogli zgłaszać zadania, w marcu będziemy mogli głosować, a w kwietniu poznamy listę inwestycji, które będą musiały zostać zrealizowane przez rządzący miastem. Niebawem ruszy trzecia już edycja budżetu obywatelskiego w Łomży. Tym razem do podziału na inwestycje zaproponowane i wybrane przez mieszkańców władze oddały 1 mln 100 tys. zł. W grudniu Rada Miasta podjęła uchwałę ustalającą regulamin „budżetu obywatelskiego”, a teraz prezydent ustalił m.in. harmonogram działań.

Harmonogram działań budżetu obywatelskiego 2016
Harmonogram działań budżetu obywatelskiego 2016
Zespół Koordynujący
Zespół Koordynujący

Budżet obywatelski są to środki pieniężne budżetu Miasta Łomża, przeznaczone na realizację zadań wybranych przez mieszkańców Miasta „w trybie określonym regulaminem”. Tak jak w poprzedniej edycji środki z budżetu obywatelskiego zostały podzielone po 330 tys. zł na realizację inicjatyw obywatelskich w trzech strefach miasta: Centrum, Łomżycy oraz Południu, a pozostałe 110 tys. zł stanowi rezerwę którą podzieli Zespół Koordynujący.
Do budżetu obywatelskiego można zgłaszać zadania polegające na budowie lub innych robotach budowlanych dotyczących elementu ogólnodostępnej infrastruktury miejskiej. W poprzednich edycjach w ten sposób m.in.: wymieniono nawierzchnię alejek w parku między ul. Prusa, Reymonta i Bema, wyremontowano ulicę Jana z Kolna, remontowane są chodniki, powstają skwery i siłownie na świeżym powietrzu. Z środków poprzednich edycji także zmodernizowano plac zabaw przy Przedszkolu Publicznym nr 15, a w ogrodzie Przedszkola Publicznego nr 14 ma zostać zbudowana scena koncertowa, co wywoływało wiele kontrowersji dlatego w tym roku z budżetu obywatelskiego wyłączone są jakiekolwiek inicjatywy zlokalizowane na terenie miejskich placówek oświatowych.
Tak jak w roku poprzednim utrzymany został za to maksymalny koszt realizacji pojedynczego projektu, który nie może przekroczyć kwoty 150 tys. zł brutto.

Zgodnie z regulaminem budżetu obywatelskiego prezydent miasta ma m.in.: powołać Zespół Koordynujący, ustalić harmonogram działań oraz przeprowadzić nabór wniosków i głosowanie nad zgłoszonymi propozycjami.
Zgodnie z podpisanym w czwartek przez prezydenta Mariusza Chrzanowskiego zarządzeniem budżet obywatelski 2016 w Łomży wystartuje 25 stycznia. Od 5 do 16 lutego będzie można zgłaszać zadania, a głosowanie nad nimi odbędzie się od 10 do 25 marca. Wyniki poznamy 8 kwietnia.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę