Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@

Yeti pomoże mieszkańcom poczuć się bezpieczniej?

- Jako prezydentowi Łomży zależy mi na tym, aby mieszkańcy Łomży czuli się bezpiecznie – mówił prezydent Mariusz Chrzanowski podczas oficjalnej uroczystości przekazania nowego radiowozu łomżyńskim policjantom. Miasto do zakupu skody yeti dołożyło ok. 40 tys. zł czyli połowę jej wartości, reszta środków pochodziła z funduszy Komendy Głównej Policji.

Skoda yeti ma napęd na 4x4, silnik benzynowy 1,4 l. o mocy 150 KM co wystarcza – jak podaje producent - do osiągnięcia „setki” w 9,9 sekundy, oraz rozpędzenia samochodu do prędkości 195 km/h. Policjanci w Łomży takich prędkości nie będą musieli osiągać bo nowy radiowóz trafił do wydziału patrolowego. Policjanci z zakupu się cieszą. Mówią, że samochód jest bardzo przyjemny w prowadzeniu. Mł. asp. Ewelina Szlesińska, oficer prasowy KMP w Łomży podkreśla, że modernizacja floty policyjnej poprawia warunki służby łomżyńskich funkcjonariuszy, a to z pewnością przekłada się na zwiększenie skuteczności ich działań oraz wzmacnia poczucie bezpieczeństwa mieszkańców naszego miasta.
Na to liczą też władze samorządowe, które w ubiegłym roku na zakup tego auta przekazał 40 tys. zł. Prezydent Łomży podkreśla, że z tą intencją miasto dokłada do zakupów także w straży pożarnej, a policji przekazuje środki również na dodatkowe patrole piesze. Coraz częściej wychodzi jednak kwestia modernizacji i rozbudowy monitoringu w mieście. Prezydent Mariusz Chrzanowski wspomina o objęciu nim terenu dworca autobusowego, który teraz jest administrowany przez miasto. Problemem jest także jakość przesyłanego z kamer obrazu, który w wielu wypadkach nie pozwala na identyfikację sprawców zdarzeń. Tak było np. w kwestii misia na Starym Rynku, który był napastowany przez 5 osób, ale zapis obrazu nie ułatwia ich identyfikacji.
- My ten monitoring wykorzystujemy także do tego, aby zobaczyć że coś się dzieje i wysłać tam patrol policji i po takich interwencjach dochodziło do zatrzymania sprawców zdarzeń, ale jakość przekazywanego obrazu też ma znaczenie - tłumaczy mł. insp. Jacek Adamski, komendant Miejski Policji w Łomży.
Modernizacja miejskiego monitoringu byłaby znaczenie bardziej kosztowna niż dołożenie policji do zakupu samochodu i w tegorocznym budżecie Łomży środków na ten cel nie ma.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę