poniedziałek, 23 października 2017 napisz DONOS@

Kobieta dyrektorem w Agencji

Beata Orzołek z Kolna została nowym dyrektorem Podlaskiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży. Akt powołania na stanowisko odebrała od prezesa ARiMR wczoraj, ale pracę jako dyrektor rozpoczęła dzisiaj (w środę 13 stycznia). Orzołek ostatnio była dyrektorem Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, a wcześniej pracowała m.in. jako kierownik powiatowego biura ARiMR w Kolnie. Była także wykładowcą w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży.

Beata Alina Orzołek ma 45 lat (ur. w kwietniu 1970 r. w Piszu). To doktor inżynier nauk rolniczych w zakresie inżynierii rolniczej.  Ukończyła Akademię Rolniczo-Technicznej w Olsztynie i studia podyplomowe na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie oraz szereg kursów z zakresów rolnictwa także w Holandii.

Beata Orzołek jest formalnie 10 dyrektorem „w łomżyńskim” oddziale ARiMR, ale pierwszą kobietą. Funkcje te wcześniej (od 2000 roku) pełnili: Wojciech Dzierzgowski (PSL), Wojciech Szczepkowski (SLD), Grzegorz Jakuć (PiS), Bogdan Domagała (PiS), Tomasz Gan (Samoobrona), Bogdan Domagała (PiS), Zbigniew Kamiński (PSL), Walenty Korycki (PSL) i Stefan Krajewski (PSL). Beata Orzołek podkreśla, że nie należy do żadnej partii politycznej.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0