Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 11 maja 2021 napisz DONOS@

Droższa ochrona ratusza

Główne zdjęcie
Ratusz w Łomży

Dwa lata temu w łomżyńskim ratuszu po raz pierwszy pojawił się ochroniarz. Początkowo wzbudzał wiele kontrowersji, choć ratuszowi urzędnicy przekonywali, że jest on po to, aby to petenci mogli w urzędzie czuć się bezpiecznie. Teraz kwestia ochroniarza w ratuszu zapewne ponownie odżyje, bo prezydent podpisał nową umowę z tą sama agencją ochrony na kolejne dwa lata. Dotychczas za usługę płaciliśmy niespełna 25 tys. zł rocznie, a teraz płacić będziemy już blisko 38,5 tys. zł. Ratuszowi urzędnicy tłumaczą, że wzrosła cena bo poszerzony został zakres umowy.

Ochroną ratusza zajmuje się Koncesjonowana Agencja Ochrony i Usług Detektywistycznych Kuguar z Łomży. Gdy dwa lata temu jej ochroniarz po raz pierwszy pojawił się w Urzędzie rzecznik ówczesnego prezydenta miasta uzasadniała, że jest on dlatego, że mieszkańcy skarżyli się przede wszystkim na osoby bezdomne, które przebywały na parterze ratusza i które często pod wpływem alkoholu zaczepiały petentów urzędu prosząc o pieniądze. Ochroniarz miał nie dopuścić takich sytuacji.  
Za ochronę Urzędu Miejskiego w latach 2014 i 2015 na konto agencji ochrony ratusz przelewał kwotę 20 tys. zł netto. W grudniu prezydent Łomży podpisał kolejną umowę z tą samą agencją na ochronę przez kolejne dwa lata. Tym razem wartość umowy opiewa już na kwotę 76 tys. 963,56 zł (brutto), a z dokumentów ratusza wynika, że została ona wybrana na zasadzie „zapytania ofertowego”.
Dlaczego cena ochrony tak bardzo wzrosła? Łukasz Czech z ratusza wyjaśnia, że w porównaniu do poprzedniego zlecenia umowa została rozszerzona o monitorowanie sygnału alarmów pożarowych z przekierowaniem sygnału alarmu na Stanowisko Kierowania Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łomży, na którą to usługę była oddzielna umową na kwotę 190 zł netto miesięcznie, oraz o ochronę Domku Pastora.
Agencja „Kuguar” Domek Pastora też już chroniła na podstawie oddzielnej umowy. Zgodnie z wpisem w rejestrze ratuszowych umów w lipcu 2015 roku zlecono jej to zadania do końca września za 838 zł.  

Ochrona „Kuguara”
Jak podaje Łukasz Czech z ratusza teraz miasto ma już tylko jedną umowę z „Kuguarem”, a jej przedmiotem jest:
I. Usługa ochrony osób i mienia obiektów Urzędu Miejskiego w Łomży od 01.01.2016r. do 31.12.2017r. w obiektach położonych przy ulicach: Stary Rynek 14, Farna 1, Dworna 23B, Domek Pastora przy ul. Krzywe Koło oraz świadczenie usługi monitorowania systemów alarmowych zainstalowanych w budynkach Urzędu Miejskiego w Łomży, ochrona mienia, ochrona fizyczna, serwis, konserwacja i naprawa urządzeń i instalacji alarmowych oraz systemów antywłamaniowych, montaż urządzeń nadawczych systemów antywłamaniowych będących własnością Wykonawcy.
II. monitorowanie Sygnalizacji Alarmów Pożarowych z przekazaniem sygnału alarmu pożarowego na Stanowisko Kierowania KM PSP w Łomży.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę