Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 15 czerwca 2021 napisz DONOS@

Wypadkowa pogoda

Główne zdjęcie
Czołowe zderzenie aut w rowie, DK 61, okolice Marianowa

Warunki na drogach mogą być dziś bardzo trudne – ostrzegają synoptycy. W ciągu dnia możliwe są okresami opady początkowo deszczu, przechodzące w śnieg z deszczem i śnieg. Możliwe są także silne zamglenia. To wszystko będzie sprawiało, że drogi będą śliskie, a widoczność ograniczona. Policjanci podkreślają, że zazwyczaj przyczynami wypadków są błędne zachowania ludzi, ale nie bez znaczenia są także warunki atmosferyczne. Wczoraj w Łomży i okolicy doszło do aż 6 kolizji i jednego wypadku drogowego.

Czołowe zderzenie aut w rowie, DK 61, okolice Marianowa
Czołowe zderzenie aut w rowie, DK 61, okolice Marianowa

Jako wypadek zostało zakwalifikowane zdarzenie z okolic Miastkowa, gdzie z drogi wypadł fiat ducato. Kierowca doznał złamania ręki. Pozostałe zdarzenia – także poranne potrącenie pieszej na alei Legionów – szczęśliwie kończyły się bez większych obrażeń i w policyjnych statystykach zostały zakwalifikowane jako kolizje.

Zderzenie w rowie
Do jednego z bardziej nietypowych zderzeń doszło zaś na krajowej 61 w okolicach Marianowa. Jak relacjonuje Piotr Pietrzak, naczelnik wydziału ruchu drogowego KMP w Łomży, kierowca BMW chcąc wyprzedzić inny samochód zorientował się, że wyjechał na czołówkę z TIRem, a unikając zderzenie zjechał do przydrożnego rowu. Kierowca TIR-a widząc wyjeżdżające na czołowe zderzenie auto zaczął gwałtownie hamować, a jadący za nim kierowca osobowego renaulta, chcą uniknąć uderzenie w tył ciężarówki także zjechał do rowu, gdzie zderzył się z BMW. Całe zdarzenie wyglądało bardzo groźnie, ale na szczęście nikomu z jadących w samochodach nic się nie stało.

Synoptycy zapowiadają, że także dziś i jutro na drogach może być bardzo ślisko. Warunki mają się psuć wraz z upływem czasu. Opady początkowo deszczu, będą przechodziły w śnieg z deszczem i śnieg, a temperatura będzie spadała poniżej zera. W nocy w regionie od -3°C do 0°C. Jutro ma być podobnie. W dzień zachmurzenie duże, miejscami słabe opady śniegu, przejściowo lokalnie śniegu z deszczem. Temperatura maksymalna od -2°C do 1°C, a w nocy już w całym regionie mróz od  od -4°C do -6°C.


200609064623.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę