niedziela, 19 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Odpowie za śmierć 21-latka

Na 3 miesiące do tymczasowego aresztu trafił 25-letni Rafał S. Mężczyzna odpowiedzialny jest za śmierć 21-latka. Podczas zabawy sylwestrowej w jednym z łomżyńskich lokali zrzucił go ze schodów. 21-latek nieprzytomny trafił do szpitala, gdzie po kilku dniach zmarł nie odzyskawszy przytomności.

Prokurator Dariusz Błażejczyk
Prokurator Dariusz Błażejczyk

Jak podaje prokurator Dariusz Błażejczyk, Prokurator Rejonowy w Łomży, 25-latek usłyszał zarzut umyślnego spowodowania choroby realnie zagrażającej życiu i w konsekwencji powodującej śmierć 21-latka. Z ustaleń śledztwa wynika, że w Sylwestra po północy w jednym z lokali w Łomży Rafał S. chwycił 21-latka i rzucił go na schody. Spadając i uderzając się doznał urazów głowy, obrzęku mózgu i krwiaka. Nieprzytomny został zabrany do szpitala. Pomimo udzielonej pomocy medycznej 21-latek zmarł pięć dni później nie odzyskawszy przytomności.
Jak dodaje prokurator Sąd Rejonowy w Łomży, na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na 3 miesiące. Zgodnie z kodeksem karnym za popełnienie tego przestępstwa Rafałowi S. grozi od 2 do 12 lat więzienia.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0