Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@

Będzie nowy inwestor w ekonomicznej Podstrefie Łomża!

Jedna oferta wpłynęła do biura Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w odpowiedzi na ogłoszenie o sprzedaży działek w Podstrefie Łomża SSSE. Na razie nie wiadomo kto jest zainteresowany i czy oferta dotyczy jednej czy większej liczby działek. Okaże się to po otwarciu koperty w przyszłym tygodniu.

Ogłoszony w listopadzie ubiegłego roku przez SSSE przetarg był już drugim na sprzedaż działek w Podstrefie Łomża. Tym razem wystawiono do zbycia kompleksów trzech działek o łącznej nieco ponad 6 tys. m.kw. przy ul. Pileckiego, oraz cztery działki o pow. ok 1 ha każda „za Gaspolem”. Ceny wywoławcze wynosiły od nieco ponad 710 tys. zł do 956 tys. zł netto i było o ok. 1/4 niższe od cen w pierwszym przetargu ogłaszanym jeszcze wiosną 2014 roku.
Jeszcze w listopadzie, ogłaszając drugi przetarg na działki w Podstrefie Łomża, Ewa Sokólska rzeczniczka Suwalskiej SSE, informowała, że jest on odpowiedzią na wyrażane zainteresowanie ze strony firm. Teraz potwierdzają się te słowa. Oferty kupna działek w Łomży firmy mogły składać do wczoraj (czwartku 7. stycznia). Dziś (w piątek 8. stycznia) Ewa Sokólska poinformowała nas, że wpłynęła jedna oferta.
Na razie nie wiadomo czy oferta ta dotyczy zakupu jednej czy może większej liczby działek. To okaże się po jej otwarciu w najbliższą środę. Wówczas też będzie wiadomo kto chce zainwestować w Podstrefie Łomża, jakie nakłady planuje ponieść oraz ile osób chciałby zatrudnić w nowym zakładzie.

Przypomnijmy w pierwszym przetargu na działki w Podstrefie Łomża w 2014 roku też udało się sprzedać jedną działkę. Inwestorem okazał się znajdująca się po sąsiedzku łomżyńska firma „Okleina”, która na zakupionej działce już zaczęła budowę zakładu produkcyjnego frontów do mebli kuchennych i innych prefabrykatów przetwórstwa drewna oraz wykańczania płyt meblowych. Zapowiadane nakłady na inwestycję planowane były na poziomie 1,8 mln zł, a zatrudnienie w nowym zakładzie, który ma ruszyć w tym roku, ma znaleźć co najmniej 6 osób.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę