Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 11 maja 2021 napisz DONOS@

Poseł Andruszkiewicz pisze do niemieckiego Bundestagu

Główne zdjęcie
Poseł Adam Andruszkiewicz

Niespełna 26-letni poseł Adam Andruszkiewcz z Grajewa apeluje do niemieckiego Bundestagu „o natychmiastowe zaprzestanie prowadzenia zgubnej i niebezpiecznej polityki względem islamskich imigrantów”. Poseł wybrany z listy Kukiz'15, który jest też prezes Młodzieży Wszechpolskiej, napisał list otwarty do izby niższej niemieckiego parlamentu po noworocznych zdarzeniach w Kolonii i Hamburgu, gdzie grupy mężczyzn „o wyglądzie wskazującym na pochodzenie z krajów arabskich lub Afryki Północnej” osaczały, napastowały i okradały kobiety.

- W związku z tragicznymi wydarzeniami w Niemczech, zwłaszcza w katolickiej Kolonii, polegającymi na masowych atakach na tle seksualnym islamskich imigrantów, na mieszkanki niemieckich miast - wyrażam głębokie zaniepokojenie sytuacją w Republice Federalnej Niemiec – pisze poseł Andruszkiewicz w liście otwartym do niemieckiego Bundestagu. - Uważam, iż są to skutki nieodpowiedzialnej polityki niemieckiego rządu, który nie zważając na bezpieczeństwo własnych obywateli oraz pracujących na terenie RFN obywateli innych państw, zaprasza do niemieckich miast tysiące obcych kulturze europejskiej, agresywnych muzułmanów.
Adam Andruszkiewicz podkreśla, że „jako polski parlamentarzysta apeluje do przedstawicieli niemieckiego Bundestagu, w imieniu milionów zaniepokojonych tą sytuacją Europejczyków, o natychmiastowe zaprzestanie prowadzenia zgubnej i niebezpiecznej polityki względem islamskich imigrantów”.
To już drugi otwarty list posła Andruszkiewicza do niemieckich polityków. W połowie grudnia  napisał on do Martina Schulza, przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, w reakcji na jego wypowiedź oceniające, że wydarzenia w Polsce „mają charakter zamachu stanu”. W ocenie posła Andruszkiewicz słowa te były „skandaliczne i niedopuszczalne”. Poseł podkreślał, że Schulz jest „przedstawicielem narodu niemieckiego, który w historii wielokrotnie dopuszczał się nie tylko ingerowania w sprawy Polski, ale również ma na sumieniu tragiczne zbrodnie z okresu II wojny światowej” i apelował „o zaniechanie ingerencji w nasze wewnętrzne sprawy”.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę