Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Miejskie becikowe i wyprawki dla noworodków

Główne zdjęcie
Miejska wyprawka dla noworodków. W kolorze białym z różową lamówką dla dziewczynek oraz niebieską lamówką dla chłopców. (fot. UM Łomża)

W tym roku każdy nowo narodzony mieszkaniec Łomży na dobry początek życia otrzyma od samorządu miasta 500 złotych samorządowego becikowego. Poza tym może również otrzymać wyprawkę. To body z długim rękawem, śpioszki i czapeczka w rozmiarze 62 oraz łapki niedrapki i myjka do ciała. Ubranka w kolorze białym z różową lamówką dla dziewczynek oraz niebieską lamówką dla chłopców zdobią logo miasta i napis „100% szczęścia”.

Jak przekazuje ratusz wyprawkę można odebrać w Urzędzie Stanu Cywilnego podczas nadawania dziecku numeru Pesel i meldowania go w Łomży. Rodziców mieszkających w naszym mieście, których dzieci  urodziły się w innej miejscowości, po wyprawki mogą się zgłosić do Wydziału Komunikacji Medialnej i Promocji Urzędu Miejskiego (pok. 122). Wówczas przy sobie trzeba mieć dokument potwierdzający nadanie dziecku numeru Pesel, a osoby niezameldowane w Łomży, ale  mieszkające tu co najmniej przez ostatni rok będą musiały dodatkowo podpisać specjalne oświadczenie o zamieszkiwaniu.

Wnioski o samorządowe becikowe, zgodnie z uchwała rady Miejskiej Łomży należy składać w Wydziale Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miejskiego przy ul. Polnej 16 w Łomży, nie później niż przed upływem 12 miesięcy od narodzin dziecka. Do wniosku dołącza się kserokopię skróconego odpisu aktu urodzenia dziecka wraz z kserokopią dowodów tożsamości rodziców, opiekunów faktycznych lub prawnych dziecka oraz oświadczeniem osób uprawnionych stwierdzających, że na wskazane we wniosku dziecko nie otrzymały oraz nie ubiegają się o zapomogę przyznawaną na podstawie art. 22a ustawy z dnia 28.11.2003 roku o świadczeniach rodzinnych, z innej jednostki samorządu terytorialnego.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę