Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@

Uwaga łosie na drodze

Szczęśliwie zginął tylko łoś. Do kolejnego wypadku z udziałem łosia doszło tym razem na krajowej drodze nr 63 pomiędzy Podgórzem a Starymi Modzelami. Łoś wybiegł z lasu wprost pod nadjeżdżającego forda. Kierowca nie miał szans na wyhamowanie samochodu.

Do wypadku doszło ok. 16.30. Ford galaxy jechał od Zambrowa w kierunku Łomża. Przejeżdżając przez teren leśny na odcinku między Starymi Modzelami a Podgórzem nagle na jezdnię wprost przed auto wbiegł łoś. Kierowca nie miał szans na wyhamowanie samochodu i uderzył w zwierze.

Łoś to największe dzikie zwierze w regionie. Ich populacja zwłaszcza w okolicach Biebrzy jest wyjątkowo liczna. Tam tez już od kilku lat policjanci i pracownicy Biebrzańskiego Parku Narodowego prowadzą od kilku już lat działania „Jedź ŁOŚtrożnie!”. Przypominają i apelują do kierowców o rozsądną jazdę w szczególności na odcinkach dróg przecinających obszary cenne przyrodniczo, zamieszkałe przez dzikie zwierzęta. Zderzenie samochodowe z tak dużym zwierzęciem jak łoś zazwyczaj jest bardzo niebezpieczne i tragiczne w skutkach. Bezpieczeństwo zarówno samych podróżnych, jak i zwierząt, mogą zapewnić jedynie kierowcy zachowując szczególną ostrożność.

210407125521.jpg
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę