niedziela, 17 grudnia 2017 napisz DONOS@
171215122325.gif

Uwaga łosie na drodze

Szczęśliwie zginął tylko łoś. Do kolejnego wypadku z udziałem łosia doszło tym razem na krajowej drodze nr 63 pomiędzy Podgórzem a Starymi Modzelami. Łoś wybiegł z lasu wprost pod nadjeżdżającego forda. Kierowca nie miał szans na wyhamowanie samochodu.

Do wypadku doszło ok. 16.30. Ford galaxy jechał od Zambrowa w kierunku Łomża. Przejeżdżając przez teren leśny na odcinku między Starymi Modzelami a Podgórzem nagle na jezdnię wprost przed auto wbiegł łoś. Kierowca nie miał szans na wyhamowanie samochodu i uderzył w zwierze.

Łoś to największe dzikie zwierze w regionie. Ich populacja zwłaszcza w okolicach Biebrzy jest wyjątkowo liczna. Tam tez już od kilku lat policjanci i pracownicy Biebrzańskiego Parku Narodowego prowadzą od kilku już lat działania „Jedź ŁOŚtrożnie!”. Przypominają i apelują do kierowców o rozsądną jazdę w szczególności na odcinkach dróg przecinających obszary cenne przyrodniczo, zamieszkałe przez dzikie zwierzęta. Zderzenie samochodowe z tak dużym zwierzęciem jak łoś zazwyczaj jest bardzo niebezpieczne i tragiczne w skutkach. Bezpieczeństwo zarówno samych podróżnych, jak i zwierząt, mogą zapewnić jedynie kierowcy zachowując szczególną ostrożność.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0