Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Grupa medialna prezydenta Chrzanowskiego

Główne zdjęcie
Grzegorz Zawada asystentem medialnym prezydenta Mariusza Chrzanowskiego (fot. UM Łomża)

Mariusz Chrzanowski rok 2016 zaczyna od chęci wzmocnienia wizerunku w mediach. W czwartek 31 grudnia ratusz opublikował ogłoszenie o tym, że konkurs na stanowisko podinspektora w Wydziale Komunikacji Medialnej i Promocji wygrał pracujący z prezydentem od blisko roku jako pomoc administracyjna Grzegorz Daniluk, a w poniedziałek 4 stycznia, że prezydent powołał swego dodatkowego asystenta medialnego. Grzegorz Zawada ma być kimś w rodzaju rzecznika prasowego prezydenta.

Zatrudnienie w ratuszu Grzegorza Daniluka, młodego dziennikarza z okolic Bielska Podlaskiego, odbiło się głośnym echem w Łomży niemal rok temu. Rozgłos zyskało dzięki sposobowi w jaki wszedł do ratusza. Otóż - według relacji prezydenta Chrzanowskiego – Daniluk przyszedł na jego dyżur i powiedział, że poszukuje pracy, a prezydent od razu pomyślał, że ze swoim doświadczeniem będzie w jego pracy przydatny. Jak tłumaczył kilka dni później z racji, że nie ma rzecznika prasowego, potrzebował osoby, która „napisze notatkę czy zrobi zdjęcia”, choć w ratuszu pracował zajmując się tym samym urzędnik Łukasz Czech, który do działu medialnego ratusza trafił jeszcze za prezydentury Jerzego Brzezińskiego.  
Daniluk znalazł pracę w ratuszu bez konkursu – został zatrudniony jako pomoc administracyjna. Tak pracował od lutego do końca roku. W grudniu Daniluk wygrał ogłoszony przez prezydenta Chrzanowskiego konkurs na podinspektora w Wydziale Komunikacji Medialnej i Promocji. Informację o tym ratusz opublikował 31 grudnia 2015 roku po południu.
Teraz, w poniedziałek 4 stycznia Łukasz Czech podał, że prezydent Chrzanowski zatrudnił asystenta „medialnego” - Grzegorza Zawadę.
Asystent to także stanowisko bez konkursu. Prezydent zgodnie z prawem w ten sposób może powoływać 5 doradców i asystentów. Po wygraniu wyborów przed rokiem Mariusz Chrzanowski zapowiadał, że w przeciwieństwie do poprzednika, takich etatów nie będzie nadużywał. Mówił, że będzie miał tylko jednego, może dwóch doradców. I szybko na stanowisko doradcy powoła szefa swego sztabu wyborczego Mariusza Giełguta. Później asystentem prezydenta został Kazimierz Gwiazdowski działacz PiS, który ze względu na braki w wykształceniu nie mógł zostać prezydenckim doradcą. Gdy z woli prezydenta Chrzanowskiego Gwiazdowski został wiceprezesem nowej miejskiej spółki śmieciowej, w ratuszu pojawił się drugi prezydencki doradca, choć tylko na pół etatu, dr Adam Miara z PWSIiP.
Teraz do tego grona dołączył Grzegorz Zawada „asystent medialny”, który współpracował lub pracował w kilku łomżyńskich mediach.
- Do jego głównych zadań będzie należało: promowanie i dbanie o publiczny wizerunek prezydenta, obsługa mediów społecznościowych prezydenta i Miasta oraz koordynacja polityki informacyjnej w ich zakresie, współpraca z wydziałami i osobami tworzącymi informacje prasowe, analiza krytyki prasowej dotyczącej prezydenta, a także współorganizowanie konferencji oraz spotkań z przedstawicielami mediów w obszarze informowania o działaniach władz – przekazuje Łukasz Czech z Wydziału Komunikacji Medialnej i Promocji Urzędu Miejskiego w Łomży.
Dodajmy, że ten wydział powołał w wakacje prezydent Mariusz Chrzanowski. jego pierwszym zadaniem jest wykonywanie zadań z zakresu obsługi prasowej prezydenta i urzędu oraz Rady Miejskiej polegającej na bieżącym utrzymywania kontaktu i współpracy z mediami oraz prowadzeniu i koordynowaniu procesów komunikacji społecznej. Na jego potrzeby w ubiegłym roku przeprowadzono aż trzy nabory pracowników. Naczelnikiem została 31-letnia Karolina Krzykowska, a podinspektorami Łukasz Uściłowski i Grzegorz Daniluk.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę