Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

Nieco mniej zimno niż w niedzielę

Główne zdjęcie
Wykres temperatury powietrza na stacji meteo IMGW w Nowym Cydzynie koło Łomży

-17,6°C to minimalna temperatura jaką w poniedziałek nad ranem zarejestrowali synoptycy na stacji meteorologicznej Nowy Cydzyn koło Łomży. To o 1,4 °C cieplej niż było w niedzielny poranek, gdy temperatura spadła do -19°C. Cieplej było także w całym regionie. Dziś rano najzimniejszym miejsce w województwie był Białystok -19,6°C, a w Suwałkach zanotowano tylko -16,3°C. Synoptycy zapowiadają, że zimne arktyczne powietrze utrzymać się ma jeszcze kilka dni, ale z dnia na dzień i z nocy na noc będzie trochę mniej zimno. W sobotę w Łomży ma być już tylko -2°C.

Synoptyczna prognoza pogody na najbliższe dni. źródło: pogodynka.pl
Synoptyczna prognoza pogody na najbliższe dni. źródło: pogodynka.pl

Dziś w ciągu dnia nad regionem synoptycy przewidują zachmurzenie na ogół małe i umiarkowane. Jedynie na krańcach północnych przejściowo duże i tam możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -12°C do -9°C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-wschodni.
W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrost zachmurzenia do dużego. Temperatura minimalna od -18°C do -15°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i wschodni.

We wtorek w dzień zachmurzenie małe i umiarkowane. Okresami wzrost zachmurzenie do dużego i lokalnie możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -11°C do -8°C, lokalnie w regionie -12°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni.
W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -16°C do -13°C. Wiatr słaby, wschodni.

„NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI” 
Okres zimowy, gdy temperatury spadają poniżej zera, to najtrudniejszy czas dla osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku i niezaradnych życiowo. To właśnie one są najbardziej narażone na wychłodzenie organizmu. Policjanci w tym czasie sprawdzają i kontrolują miejsca, gdzie takie osoby mogą przebywać, apelują też do mieszkańców: „NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI”. Każdy sygnał dotyczący miejsc przebywania osób bezdomnych, samotnych i niezaradnych życiowo, które narażone są na wyziębienie organizmu może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie. W przypadku zauważenia osób narażonych na zamarznięcie, jak najszybciej zgłośmy ten fakt Policji pod numerem telefonu 997 (komórkowy 112), Pogotowiu Ratunkowemu - 999, Straży Miejskiej – 986.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę