Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 14 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

I Komunia Święta...

Maj jest miesiącem, gdy uczniowie drugich klas szkół podstawowych po raz pierwszy w życiu przyjmują Eucharystię. To również dobra okazja na wyjątkowy prezent. Sprzedawcy zacierają ręce – najlepiej schodzą rowery, telefony komórkowe i komputery. “Kiedyś I Komunia Święta wyglądała zupełnie inaczej” - wspomina Proboszcz Roku 2004 , ks. kan. Andrzej Godlewski. Inne były przede wszystkim stroje – dziewczęta przed ołtarzem stały w pięknych sukniach a chłopcy w garniturach. “Teraz dzieci ubrane są w jednakowe habity, bo przed Bogiem i biedni i bogaci są równi” - mówi ks. Godlewski.

Przez wiele lat zmianie uległ także charakter i sposób organizacji imprez komunijnych. Zdarza się, że są zbyt wystawne i przesłaniają samą uroczystość przystąpienia dziecka do I Komunii Świętej – podkreślił ks. Andrzej Godlewski. Niepokojące jego zdaniem staje się też podejście rodziców i samych dzieci do komunijnych prezentów. Rodzice potwierdzają - dzieci czekają na grube koperty, bo za pieniądze mogą kupić praktycznie wszystko. W modzie jako komunijne prezenty są teraz rowery, telefony komórkowe, ale największym zainteresowanie cieszą się komputery. Na sklepowych wystawach roi się od reklam - “Maj miesiącem pierwszego komputera”. A starsi ludzie ze zdziwienia przecierają oczy. “Kiedyś na bosaka kilka kilometrów szło się do Kościoła, aby przystąpić do I Komunii Świętej(...) ludziom w głowach się poprzewracało” - mówią. “Młody człowiek nie powinien oczekiwać na wielkie i wyszukane prezenty, w tym dniu najważniejszym gościem i prezentem jest Eucharystia, Jezus Chrystus, którego przyjmujemy do naszego serca” - podkreśla ks. kan. Andrzej Godlewski. W łomżyńskiej parafii Krzyża Świętego, której ks. Godlewski jest gospodarzem, dzieci będą przystępować do I Komunii Świętej przez 3 majowe niedziele. Proboszcz parafii - jak co roku - zachęca rodziców do organizacji przyjęć bez alkoholu.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę