Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 13 czerwca 2021 napisz DONOS@

Zimno i zimniej...

Główne zdjęcie
Wykres temperatury powietrza ze stacji IMGW w Cydzynie koło Łomży

Najzimniejszym miejsce w województwie podlaskim nocą z soboty na niedzielę była Supraśl. Synoptycy zanotowali tam -21,0°C. W Łomży i okolicy było cieplej. W niedzielę o godz. 7. rano notowano tu -19°C i to była najniższa temperatura w tym roku. Okazuje się, że lodowate powietrze postanie z nami jeszcze kilka dni. Karolina Kierklo dyżurny synoptyk z białostockiego wydziału Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB przedłożyła o dwa kolejne dni wydane 30 grudnia ostrzeżenie o silnych mrozach. Ważne jest do wtorkowego poranka, ale synoptyk zastrzega, że może jeszcze zostać przedłużone.

Jak ostrzega Karolina Kierklo do wtorku do godz. 10. rano na obszarze województwa podlaskiego nadal przewidywany jest silny mróz. Prognozowana temperatura minimalna będzie wynosiła od -18°C do -15°C, a lokalnie możliwy jest  spadek temperatury do -20°C. Temperatura maksymalna w ciągu dnia od -13°C do -10°C. Na szczęście prognozowana średnia prędkość wiatru od 5 km/h do 15 km/h nie będzie potęgowała odczucia zimna.

„NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI”
Okres zimowy, gdy temperatury spadają poniżej zera, to najtrudniejszy czas dla osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku i niezaradnych życiowo. To właśnie one są najbardziej narażone na wychłodzenie organizmu. Policjanci w tym czasie sprawdzają i kontrolują miejsca, gdzie takie osoby mogą przebywać, apelują też do mieszkańców: „NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI”. Każdy sygnał dotyczący miejsc przebywania osób bezdomnych, samotnych i niezaradnych życiowo, które narażone są na wyziębienie organizmu może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie. W przypadku zauważenia osób narażonych na zamarznięcie, jak najszybciej zgłośmy ten fakt Policji pod numerem telefonu 997 (komórkowy 112), Pogotowiu Ratunkowemu - 999, Straży Miejskiej – 986.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę