Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Schetynówki na 2016 rok

Główne zdjęcie
29.07.2009 Gmina Łomża, otwarcie pierwszej w regionie Schetynówki we wsi Zaoisin

Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski przesłał do Ministra Infrastruktury i Budownictwa - Minister listę rankingową dróg zgłoszonych do dofinansowania na 2016 r. w ramach tzw. schetynówek. To lista już po rozpatrzeniu przez Komisję zastrzeżeń zgłoszonych do wstępnej listy rankingowej. Po odwołaniach zmieniła się nieco kolejność dróg do dofinansowania. - Po zatwierdzeniu – w terminie do 20 stycznia 2016 r. - przez Ministra Infrastruktury i Budownictwa ostatecznej listy rankingowej wniosków, Wojewoda Podlaski ogłosi - do 31 stycznia 2016 r. listę wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania na rok 2016 w ramach „Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 – 2019 ” – podaje Anna Idźkowska, rzecznik prasowy wojewody.

Lista przesłana do akceptacji do MIiB nie została opublikowana przez Podlaski Urząd Wojewódzki. Jak wyjaśnia Idźkowska wynika to z faktu, że od tego roku rozdział środków na tzw. schetynówki odbywa się według nowego programu dlatego nie ma obowiązku publikacji listy przed zatwierdzeniem. Niemniej nam Anna Idźkowska przekazała tę listę (publikujemy ją w załącznikach w podziale na grogi gminne i powiatowe).

Podłomżyńskie samorządy dostaną pieniądze
Do podziału na tegoroczne inwestycje drogowe jest 47,5 mln zł (połowa środków na drogi gminne, a druga na powiatowe) natomiast samorządy z województwa zgłosiły 92 wniosków z zapotrzebowaniem na ponad 107 mln zł. 
Wśród dróg gminnych najwyżej z „naszych” na 11. miejscu na liście jest wniosek gminy Zambrów dotyczący rozbudowy drogi Krajewo-Korytki – Krajewo-Łętowo. Tuż za nim jest wniosek gminy Łomża dotyczący dalszej realizacji – już trzeciego etapu - ul. Dwornej w Starych Kupiskach, stanowiącej łącznik pomiędzy drogą krajową nr 61 Łomża - Ostrołęka, a drogą wojewódzka 645 Łomża - Nowogród oraz drogi Modzele Skudosze – Modzele Wypychy. W sumie obie drogi maja ponad 3 km długości, a całkowity koszt inwestycji przekracza 2,8 mln zł, przy czym połowa środków ma pochodzić z programu „schetynówek”. 
W najbliższej okolicy Łomży pieniądze na drogę powinna otrzymać także gmina Miastkowo. Jej wniosek dotyczący przebudowy ok. 1 km drogi jest na 17. miejscu listy rankingowej.
Natomiast wszystko wskazuje na to, że wsparcia nie otrzyma Łomża, która zabiegała o blisko 2,5 mln zł dofinansowania na budowę ul. Wiosennej wraz z odwodnieniem ul. Zawady Przedmieście. Po odwołaniu miasta i ponownej ocenie projekt awansował z 34 na 28 miejsce listy wniosków dróg gminnych, ale pula środków kończy się ok. 20 pozycji.
Z listy dróg powiatowych szanse na dofinansowanie mają powiaty wysokomazowiecki i grajewski. Pierwszy z nich złożył dwa wnioski na łącznie ok. 13,5 km dróg, które po uwzględnieniu odwołań znalazły się na 2. i 8. miejscu listy rankingowej. Powiat grajewski też złożył dwa wnioski przy czym ten na przebudowę 2,4 km drogi Wąsosz- Komosewo – Bagienice jest na miejscu 9., a wniosek na przebudowę 3,5 km drogi z Grajewa w kierunku Szczuczyna jest na miejscu 15. 
Wniosek Powiatu Łomżyńskiego dotyczący przebudowy drogi ze wsi Osobne do Śniadowa ( 2,8 km o wartości ok. 3 mln zł) po odwołaniach spadł z 16 na 18 miejsce. Niestety pula środków na drogi powiatowe kończy się na 10. pozycji.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę