Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 06 maja 2021 napisz DONOS@

„Senior-WIGOR” w Górkach-Sypniewie

Główne zdjęcie
Symboliczną wstęgę przecięli: Sylwia Duda - przedstawiciel Wojewody Podlaskiego, Krzysztof Kozicki - wójt Piątnicy, Krzysztof Weber - przewodniczący Rady Gminy, Barbara Rutkowska - Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Piątnicy, Agnieszka Modzelewska – sołtys wsi, ks. kan. Szczepan Dobecki - dziekan i Tadeusz Niedziejko - wykonawca robót budowlanych. (fot. UG Piątnica)

W budynku byłej szkoły podstawowej w Górkach-Sypniewie działa już Dzienny Domu „Senior-WIGOR”. Gminie Piątnica, jako jednej z trzech jednostek samorządu terytorialnego w województwie podlaskim, udało się uzyskać dofinansowanie z wieloletniego programu „Senior-WIGOR” na lata 2015 - 2020 realizowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Nowa placówka będzie służyła 20 seniorom zakwalifikowanym do udziału w programie.

Kwota dotacji jaką gmina otrzymała z ministerstwa na stworzenie w budynku po szkole domu dla seniorów wyniosła 252 tysiące 100 złotych, a całkowite koszy inwestycji nieco ponad 315 tys zł. Jak przekazują urzędnicy z Piątnicy Dzienny Dom Senior-WIGOR ma 6 pomieszczeń m.in.: w pełni wyposażoną kuchnię z częścią jadalnią, pomieszczenie do ćwiczeń i fizjoterapii z urządzeniami do terapii ruchowej, salon z kompletem wypoczynkowy, telewizorem oraz mini czytelnię z kącikiem komputerowy, pokój do odpoczynku z leżankami, łazienki w tym łazienka dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Podczas otwarcia „Senior-WIGOR” wójt gminy Piątnica Krzysztof  Kozicki dziękował wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację przedsięwzięcia. Podkreślił też potrzebę integracji osób starszych oraz życzył pracownikom Ośrodka Pomocy Społecznej w Piątnicy, który będzie prowadził placówkę, owocnej pracy na rzecz aktywności społecznej seniorów z całej gminy.
Uroczystość umilił występ Zespołu Seniorów „Piątniczanie” oraz smaczny poczęstunek.

na podstawie: UG Piątnica

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę