Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 12 maja 2021 napisz DONOS@

Biznesmen skazany w sylwestra

Główne zdjęcie
Sąd Okręgowy w Łomży

Rok więzienia (bez zawieszenia), ponad pół miliona grzywny, zobowiązanie do częściowej naprawy wyrządzonej szkody, a także do pokrycia ponad stu tysięcy opłat sądowych - to nieprawomocny wyrok jaki w sylwestra usłyszał Jerzy W. jednej z większych biznesmenów w mieście. Sąd Okręgowy w Łomży ogłosił wyrok w ciągnącej się od kilku lat sprawie hurtowni Wjanex. Chodziło o wyłudzenia, na przełomie 1999 i 2000 roku, od firm z całej Polski artykuły i towary za ponad 2 mln 800 tys. zł. Na ławie oskarżonych zasiadło pięć osób. Taki sam wyrok jak Jerzy W. usłyszał jeszcze jeden z nich, wobec pozostałej trójki oskarżonych sąd zastosował nadzwyczajne złagodzenia kary. Podczas wydawania wyroku na sali nie było biznesmena.

Akt oskarżenia wobec Jerzy W. i czwórki mężczyzny: Władysława Sz. Romana D., Marka S. i Stanisława K. trafił do Sądu Okręgowego w Łomży jeszcze pod koniec 2010 roku, ale proces ze względu na choroby i zwolnienia oskarzzonych mógł ruszyć dopiero trzy lata później. Także już podczas trwania rozprawy ze względu na zwolnienia lekarskie sąd wielokrotnie musiał odraczać posiedzenia. W sumie od września 2013 roku do wydania wyroku odbyły się 24 rozprawy. W czwartek 31 grudnia 2015 roku sąd wydał wyrok. Wszyscy oskarżeni zostali uznani za winnych popełnienia zarzucanych im przez prokuraturę czynów. Jerzy W. został skazany na 1 rok więzienia (bez zawieszenia), nieco ponad 500 tysięcy złotych grzywny, zobowiązanie do częściowej naprawy wyrządzonej szkody, a także do porycia ponad 100 tys. zł opłat sądowych. Taki sam  wyrok jak Jerzy W. usłyszał także Władysław Sz. Wobec pozostałej trójki oskarżonych Romana D., Marka S. i Stanisława K.  sąd zastosował nadzwyczajne złagodzenia kary skazując ich na rok wiezienia w zawieszeniu z okresem próby wynoszącym rok i zobowiązując do częściowego naprawy szkody.
Wyrok nie jest prawomocny i przysługuje od niego prawo wniesienia apelacji do Sądu Apelacyjnego w Białymstoku.

Przypomnijmy na początku grudnia, wobec kolejne nieobecności na sali Jerzego W., którego adwokat przedstawiał zwolnienie lekarskie, sąd zdecydowała o przepadku na rzecz Skarbu Państwa złożonego w 2009 roku poręczenia majątkowego w wysokości 1 mln zł. To postanowienie sądu nie jest jeszcze prawomocne. Zostało zaskarżone i w połowie stycznia w tej sprawie ma się wypowiedzieć Sąd Apelacyjny w Białymstoku.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę