Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 10 maja 2021 napisz DONOS@

Dziś Sylwester

Główne zdjęcie
Sylwester na Starym Rynku 2014

To jedyny taki dzień, a właściwie noc w roku w którym cisza nocna nie obowiązuje. Nawet o północy można legalnie odpalać fajerwerki i petardy. Można śpiewać, tańczyć i bawić się na całego. Dziś Sylwester... Oferty na tę zabawę przygotowały wszystkie lokale w Łomży. Nocne huczne zabawy będą też w znacznej części prywatnych domów i mieszkań. A na Starym Rynku pod gwiazdami od godz. 21:45 będzie Łomżyńska Noc Sylwestrowa z gwiazdą disco-polo łomżyńską grupą Piękni i Młodzi.

Zespół Piękni i Młodzi tworzą Daniel Wilczewski, Dawid Narożny i Magda Narożna. To ona jest gwiazdą zespołu, który powstał w 2012 roku. Początkowo grali na weselach i szło im bardzo dobrze. Mogą o tym zaświadczać wpisy na forum internetowych w postach osób szukających zespołu na własne wesele. Muzycy mieli jednak dużo większe marzenia i aspiracje. Szybko zaczęli nagrywać własne utwory, a pierwszym ich przebojem stała się piosenka „Niewiara”, która uzyskał miano hitu roku 2013 w stacjach disco polo. Także teledyski piosenek łomżyńskiego zespołu zaczęły być coraz bardziej popularne w YouTube, ale prawdziwą ogólnopolską sławę Piękni i Młodzi odnieśli w 2014 roku startując w telewizyjnym programie Must Be The Music. Ku zdziwieniu jurorów, zespół spotkał się z wyjątkowo ciepłym przyjęciem widzów i jako pierwszy zespół disco polo w historii dostał się do finału talent shows. Telewizyjna sława sprawiła, że Piękni i Młodzi zaczęli koncertować w klubach całej Polski, a nawet poza granicami kraju. Popularność szczególnie mocno odczuła też liderka zespołu Magdalena Narożna, która prawie zupełnie rozebrała się dla magazynu „CKM”. Jej zdjęcie ozdobiło okładkę lipcowego wydania magazynu.
Popularność sprawia, że kalendarz koncertowy łomżyńskiego zespołu jest szczelnie wypełniony.
- Bardzo długo czekaliśmy na ten moment. Cieszymy się ogromnie, że w końcu będziemy mogli zagrać na otwartej imprezie w naszej kochanej Łomży – napisali muzycy na Facebooku, chwilę po tym, gdy prezydent Mariusz Chrzanowski oficjalnie ogłosił, że to ta grupa będzie gwiazdą sylwestrowej zabawy.
Tylko oni za występ na łomżyńskim sylwestrze otrzymają gaże w wysokości 24 tys. 600 zł. Cała impreza ma kosztować ponad 70 tys. zł.

Nim na scenę wyjdzie łomżyńska gwiazda disco-polo zebranych na Starym Rynku mieszkańców – władze oczekują, że przyjdzie co najmniej dwa i pół tysiąca osób – będą rozgrzewały inne mniej znane zespoły. Na początek wystąpi zespół Verba grający hip-hop, house i pop, po nim mieszkająca od niedawna w Łomży ukraińska piosenkarka Anna Zlagodukh oraz profesjonalna skrzypaczka Marta Nanowska, która na skrzypcach elektrycznych, przy wizualizacjach świetlnych, wykona własne aranżacje światowych hitów.
Jak zapowiada ratusz podczas Łomżyńskiej Nocy Sylwestrowej nie zabraknie także konkursów z nagrodami, noworocznych życzeń od prezydenta oraz pokazu sztucznych ogni. O bezpieczeństwo uczestników zadba koncesjonowana agencja ochrony, którą będą wspierali funkcjonariusze policji i Straży Miejskiej. Ważne - na miejską imprezę nie można wnosić żadnych napojów alkoholowych ani środków pirotechnicznych.
W związku z zabawą już od godz. 19 zamknięte zostaną parkingi wokół Starego Rynku oraz droga dojazdowa do Hali Targowej. Natomiast od godz. 22, na czas trwania imprezy, z ruchu wyłączony zostanie odcinek ulicy Giełczyńskiej (od ul. Senatorskiej do ul. Woziwodzkiej).

Pod gwiazdami w rytm muzyki disco-polo będą się bawić także mieszkańcy Kolna i Zambrowa. W Kolnie impreza na Stadionie Miejskim w Zambrowie przed Klubem Sportowym Olimpia, przy ul. Wyszyńskiego, gdzie wystąpią zespoły: Wiszu i Savicky, a gwiazdą wieczoru będzie Ivan Komarenko. W Białymstoku, na Rynku Kościuszki podczas sylwestrowej zabawy, wystąpią m.in. Doda i Kombi.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę