Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 czerwca 2024 napisz DONOS@

MPGKiM taniej urządzi nam Park JP II

Główne zdjęcie
wizualizacja Parku JP II -Papieża Pielgrzyma przy ul. Zawadzkiej

Rewitalizacją Parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma przy ul. Zawadzkiej zajmie się Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży. Pierwszy etap tego zadania ma być wykonany do połowy przyszłego roku. Wykonanie praca należącemu do miasta zakładowi zlecił prezydent Mariusz Chrzanowski, na którego wniosek w sierpniu to zadanie wprowadzono do budżetu na 2015 rok. MPGKiM ma zniwelować teren, zbudować blisko 6 tys. metrów kwadratowych chodników i placów oraz wzdłuż alejek zainstalować oświetlenie ledowe. Prace mają kosztować 1 mln 100 tys. zł – czyli mniej niż wychodziło w przetargu, który miasto musiało unieważnić, bo w październiku radni nie zgodzili się na zwiększenie środków na ten cel o 900 tys zł.

Parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma znajduje się w pobliżu Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie Papież Polak w 1991 roku sprawował Mszę świętą. To od tego wydarzenia ma imię, a teraz - na 25-lecie  tego wydarzenia ma także do niego nawiązywać sowim wyglądem. Plany parku, który ma powierzchnię 5,5 ha, kilka lat temu opracowała firma BD Projekt (za 67 404 zł brutto). Głównym miejscem parku ma być „Ogród Papieski” z rabatami wypełnionymi białymi różami, żółtymi liliowcami i niebieską szałwią, czyli kolorystyką bezpośrednio nawiązując do barw papieskich, oraz z 20 płytami granitowymi z najważniejszymi myślami świętego Jana Pawła II. Na terenie parku zaprojektowano też dwa place zabaw, oddzielnie dla dzieci młodszych i starszych. W ramach zlecenia z miasta MPGKiM ma wykonać pierwszy etap: przeprowadzić makroniwelację terenu i zasiać nową trawę, zbudować alejki oraz placyki i oświetlenie parkowe lampami ledowymi.

Foto: wizualizacja Parku JP II -Papieża Pielgrzyma przy ul. Zawadzkiej
Foto: wizualizacja Parku JP II -Papieża Pielgrzyma przy ul. Zawadzkiej
Foto: wizualizacja Parku JP II -Papieża Pielgrzyma przy ul. Zawadzkiej
Foto: wizualizacja Parku JP II -Papieża Pielgrzyma przy ul. Zawadzkiej
Foto: wizualizacja Parku JP II -Papieża Pielgrzyma przy ul. Zawadzkiej

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę