Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 10 maja 2021 napisz DONOS@

Narew jest już średnia

Główne zdjęcie
Narew

W święta Narew pod Łomżą przekroczyła poziom 140 cm, a wczoraj zyskując kolejne 3 cm, po raz pierwszy od wielu miesięcy, osiągnęła „stan średni”. Wynosi od 143 do nieco ponad dwóch i pół metra. Przypomnijmy w sierpniu 2015 roku Narew notowała rekordy płytkości. Poziom wody pod Łomżą spadł wówczas do 64 cm. Był to poziom najniższy od czasów wprowadzenia regularnych pomiarów rzeki.

Przez kilka kolejnych miesięcy rzeka powolnie wzrastała. W połowie listopada osiągnęła poziom 100 cm, ale dopiero teraz powróciła z określanych przez hydrologów stanów niskich do średnich.   W ostatnich dniach wody w Narwi pod Łomżą przybywało w tempie po ok. 10 cm na dobę. Dziś przed południem poziom rzeki wynosił już 155 cm.
Zdaniem hydrologów szybkie podnoszenie się wody w korycie Narwi wywołane jest przemieszczaniem się wody w zlewni oraz spływem wód opadowych. Już od kilku dni tzw. „stan średni” Narew osiągnęła w Wiźnie – czyli powyżej Łomży, natomiast w Nowogrodzie – poniżej Łomży - w dalszym ciągu pomimo znacznego wzrostu, poziomy wody utrzymują rzekę w „stanach niskich”.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę