poniedziałek, 23 października 2017 napisz DONOS@

Budżet obywatelski 2015 z poślizgiem

Blisko 7,5 mln zł mają wynieść w tym roku tzw. wydatki niewygasłe miasta Łomża. To przede wszystkim zadania inwestycyjne ujęte w tegorocznym budżecie, których nie uda się wykonać do końca roku. W tej grupie jest m.in. 5 inwestycji, które miały być zrealizowane w ramach środków „budżetu obywatelskiego”. Zgodnie z wnioskiem prezydenta Mariusza Chrzanowskiego wszystkie te zadania mają być zrealizowane i rozliczone najpóźniej do połowy przyszłego roku.

W grupie niezrealizowanych w tym roku inwestycji budżetu obywatelskiego 2015 są: modernizacja chodników przy ul.  Śniadeckiego, budowa miejsca do grillowania na bulwarach, renowacja boiska na os. Łomżyca, zainstalowanie siłowni zewnętrznej przy ul. Polowej oraz budowa sceny przy miejskim przedszkolu nr 14.
W przypadku chodników przy ul.  Śniadeckiego prezydent tłumaczy, że listopadzie 2015 r. zadanie to zlecono za 59 tys. 460 zł do wykonania Miejskiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej z termin zakończenia do końca maja 2016 roku. W tym samym terminie ma być zrealizowana siłownia zewnętrzna przy ul. Polowej - wybrano ofertę FIT PARK z Torunia za 26,8 tys. zł.
Kilak dni wcześniej ma się zakończyć budowa sceny koncertowej przy PP Nr 14. To przedsięwzięcie znacznie bardziej kosztowne 136 tys. 530 zł. Wykonawce wybrano dopiero w grudniu w drugim zapytaniu. Ma je zrealizować firma ZRB J. Mierzejewski z Łomży do 25 maja 2016 r.
Nieco dłużej – do końca czerwca – będą trwały prace nad budową miejsce do grillowania na bulwarach. W grudniu ratusz udzielił zamówienia firmie Ricoland-Dom Górscy S.c. z Suwałk za 52 tys. 612 zł.
Tylko nieco więcej – 55 tys. zł – ma kosztować renowacja boiska na os. Łomżyca. W tym wypadku ratusz prace zlecił MPGKiM z terminem wykonania prac do 30 czerwca 2016 rok.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0