czwartek, 19 października 2017 napisz DONOS@

Będzie nowy blok socjalny

Po kilku latach zapowiedzi władze Łomży ogłosiły przetarg na budowę nowego bloku komunalnego. Formalnie zgodni z decyzją radnych miasta ma to budynek socjalny, bo to pozwoli na uzyskanie dofinansowania z Banku Gospodarstwa Krajowego. 4-klatkowy i 4-kondygnacyjny blok ma zostać wybudowany przy ul. Kamiennej w Łomży do końca sierpnia 2017 roku.

Planowany do budowy przy ul. kamiennej nowy blok socjalny
Planowany do budowy przy ul. kamiennej nowy blok socjalny

Budynek został zaprojektowany jako 4-klatkowy, 4-kondygnacyjny, całkowicie podpiwniczony o układzie mieszanym ścian konstrukcyjnych. Wejścia do budynku - od strony północnowschodniej. Przy wiatrołapach zaprojektowano wózkownie. Na kondygnacjach nadziemnych przewidziano 56 lokali mieszkalnych (w tym 4 przystosowane dla osób niepełnosprawnych). W podpiwniczeniu budynku zaprojektowano: komórki lokatorskie (po 1 na lokal mieszkalny), suszarnię, pomieszczenie porządkowe, węzeł cieplny, pomieszczenie wodomierza, pomieszczenia liczników elektrycznych, pomieszczenia telewizji kablowej, oraz pomieszczenia gospodarcze. Budynek będzie realizowany w technologii tradycyjnej, murowanej, z zastosowaniem elementów prefabrykowanych. Dach budynku pogrążony, płaski – stropodach wentylowany z płytek korytkowych na ściankach ażurowych pokryty papą zgrzewalną. Dojścia piesze do proj. budynku chodnikami od ulic: Rubinowej i Kamiennej. Dojazd do projektowanego parkingu przy budynku – od ulicy Kamiennej poprzez projektowany zjazd.

- Zmiana nazewnictwa „lokale mieszkalne” na „socjalne” pozwala na wybudowanie budynku z wykorzystaniem środków finansowych z Banku Gospodarstwa Krajowego - tłumaczył radnym miasta podczas wrześniowej sesji Włodzimierz M. Stanisławski, kierownik referatu spraw lokalowych Urzędu Miejskiego w Łomży. - Różnice między tymi dwoma rodzajami lokali sprowadzają się do zasiedlenia, to jest formy zawarcia umowy najmu i okresu zameldowania. W komunalnym lokalu mieszkalnym jest to meldunek stały, podczas gdy w lokalu socjalnym obowiązuje zameldowanie czasowe, czyli z umową na zasiedlenie lokalu socjalnego na określony termin, na przykład, na dwa lata - dodawał zaznaczając, że czynsze w lokalach socjalnych miasta są o połowę niższe, w porównaniu z rozliczeniami z lokatorami z „normalnych” mieszkań komunlanych.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0