Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Najmniejszy tegoroczny wcześniak ważył pół kilograma

Główne zdjęcie
Fot. archiwum

Niewiele ponad pół kilograma ważył najmniejszy noworodek, którego po przyjściu na świat uratowali łomżyńscy lekarze. - Takie dziecko mieści się na dłoni i waży tyle co pół torebki cukru - mówi koordynator oddziału noworodków Szpitala Wojewódzkiego w Łomży dr Dariusz Ślesicki. W tym roku dzieci z bardzo małą masą ciała, poniżej kilograma urodziło się w Łomży 12. To zwykle od 5 do 7 proc. wszystkich urodzonych dzieci.

- Najmniejszy pacjent oddziału noworodkowego urodził się w 27 tygodniu ciąży i ważył 550 gramów. Po urodzeniu spędził w szpitalu blisko pół roku, bo wcześniactwo generuje wiele problemów zdrowotnych - dodaje dr Dariusz Ślesicki. 

W tym roku w łomżyńskim szpitalu urodziło się ponad tysiąc dzieci.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę