Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 napisz DONOS@

Pomiędzy Kobylinem a Stawiskami już tylko przepisowo

Główne zdjęcie
Maszt odcinkowego pomiaru prędkości w Kobylinie na 61.

Najprawdopodobniej już działa. Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym w Głównym Inspektoracie Transportu Drogowego monitoruje już prędkość samochodów na ponad sześciokilometrowym odcinku drogi krajowej nr 61 od Kobylina po Stawiski. CANNRD GITD opublikował legalizację dla zainstalowanych tu rządzeń pomiarowych.

Świadectwo legalizacji urządzeń pomiarowych zainstalowanych przy dk nr 61 na odcinku od Kobylina do Stawisk
Świadectwo legalizacji urządzeń pomiarowych zainstalowanych przy dk nr 61 na odcinku od Kobylina do Stawisk

System odcinkowego pomiaru prędkości w Polsce wystartował pod koniec listopada. Początkowy tylko na trzech odcinkach, ale zapowiadano, że do końca roku prędkości będzie mierzona na wszystkich wyznaczony 29 odcinkach dróg w kraju. Jeden z nich – najdłuższy w Polsce - jest na prostym kawałku dk 61 Kobylin – Stawiski. Odcinek ten ma 6,21 km długości i w całości znajduje się poza obszarem zabudowanym. To oznacza, że dozwolona prędkość wynosi 90 km/h dla samochodów osobowych i 70 km/h dla ciężarówek.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę