Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 10 maja 2021 napisz DONOS@

MPEC strukturalnie dostosowany do dwóch członków zarządu

Główne zdjęcie
Biurowiec MPEC Łomża przy ul. Kopernika

Były cztery piony są dwa. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Łomży pod zarządem dwóch członków zarządu (to jedyna spółka miejska, która nie ma prezesa) wprowadziło nową strukturę organizacyjną dzieląc firmę na dwa piony techniczno-eksploatacyjny oraz finansowo-prawny. Przy okazji zlikwidowano m.in. stanowisko głównego ekonomisty oraz dział marketingu i obsługi mieszkańców. - Zmiany nie spowodowały zwolnień – przekazuje zarząd MPEC.

Przypomnijmy na początku września niespodziewania Rada Nadzorcza MPEC odwołała dotychczasowy zarząd firmy czyli prezesa Mariana Mielcarka i wiceprezesa Ryszarda Fiedorowicza oraz powołała nowy zarząd w skład którego weszli Radosław Żegalski i Paweł Laskowski. Obie kandydatury wskazał prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Obaj zostali powołani na członków zarządu. Pierwszy z nich jest specjalistą od ciepłownictwa i kilka lat temu pracował w MPEC Łomża, drugi ma 27 lat i jest prawnikiem „z otoczenia prezydenta Chrzanowskiego”, a funkcja wiecprezesa MPEC to jego pierwsza praca zawodowa.
Jak wówczas przekazywano Rada Nadzorcza oczekuje, że w ciągu miesiąca zapoznają się ze spółką i przygotują dla niej „pomysły na przyszłość”. Jakie one są na razie nie wiadomo. Mówi się o spalaniu biomasy w piecach ciepłowni i produkcji energii elektrycznej, co miałoby być ukłonem w kierunku ochrony środowiska i nowym źródłem przychodów miejskiej spółki. Wiadomo natomiast, że nowy zarząd spółki wprowadził nową strukturę organizacyjną wewnątrz MPEC.
- Struktura organizacyjna obowiązująca od dnia 8 grudnia 2015r. została dostosowana do aktualnych potrzeb przedsiębiorstwa, wynikających ze struktury zarządu – przekazał zarząd MPEC w odpowiedzi na nasze pytania. - Występują dwa równorzędne piony: techniczno-eksploatacyjny, finansowo-prawny.
Wcześniej piony były cztery: organizacyjny, techniczny, handlowy i ekonomiczny. Jedną z najważniejszych zmian jest likwidacja utworzonego wiosną 2014 roku stanowiska głównego ekonomisty MPEC. Funkcje tę pełniła była wieloletnia wiceprezes spółki. Poza tym zlikwidowano dział marketingu i obsługi mieszkańców, na którego czele stał były wiceprezes MEPC. Warto przypomnieć, że po odwołaniu starego zarządu były prezes i wiceprezes zostali w spółce jako jej pracownicy. Także teraz, jak zapewnia nowy zarząd, zmiany struktury firmy nie spowodowały zwolnień.

zobacz: Nowi zarządzający MPEC

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę