niedziela, 19 stycznia 2020 napisz DONOS@

MPEC strukturalnie dostosowany do dwóch członków zarządu

Były cztery piony są dwa. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Łomży pod zarządem dwóch członków zarządu (to jedyna spółka miejska, która nie ma prezesa) wprowadziło nową strukturę organizacyjną dzieląc firmę na dwa piony techniczno-eksploatacyjny oraz finansowo-prawny. Przy okazji zlikwidowano m.in. stanowisko głównego ekonomisty oraz dział marketingu i obsługi mieszkańców. - Zmiany nie spowodowały zwolnień – przekazuje zarząd MPEC.

Biurowiec MPEC Łomża przy ul. Kopernika
Biurowiec MPEC Łomża przy ul. Kopernika

Przypomnijmy na początku września niespodziewania Rada Nadzorcza MPEC odwołała dotychczasowy zarząd firmy czyli prezesa Mariana Mielcarka i wiceprezesa Ryszarda Fiedorowicza oraz powołała nowy zarząd w skład którego weszli Radosław Żegalski i Paweł Laskowski. Obie kandydatury wskazał prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Obaj zostali powołani na członków zarządu. Pierwszy z nich jest specjalistą od ciepłownictwa i kilka lat temu pracował w MPEC Łomża, drugi ma 27 lat i jest prawnikiem „z otoczenia prezydenta Chrzanowskiego”, a funkcja wiecprezesa MPEC to jego pierwsza praca zawodowa.
Jak wówczas przekazywano Rada Nadzorcza oczekuje, że w ciągu miesiąca zapoznają się ze spółką i przygotują dla niej „pomysły na przyszłość”. Jakie one są na razie nie wiadomo. Mówi się o spalaniu biomasy w piecach ciepłowni i produkcji energii elektrycznej, co miałoby być ukłonem w kierunku ochrony środowiska i nowym źródłem przychodów miejskiej spółki. Wiadomo natomiast, że nowy zarząd spółki wprowadził nową strukturę organizacyjną wewnątrz MPEC.
- Struktura organizacyjna obowiązująca od dnia 8 grudnia 2015r. została dostosowana do aktualnych potrzeb przedsiębiorstwa, wynikających ze struktury zarządu – przekazał zarząd MPEC w odpowiedzi na nasze pytania. - Występują dwa równorzędne piony: techniczno-eksploatacyjny, finansowo-prawny.
Wcześniej piony były cztery: organizacyjny, techniczny, handlowy i ekonomiczny. Jedną z najważniejszych zmian jest likwidacja utworzonego wiosną 2014 roku stanowiska głównego ekonomisty MPEC. Funkcje tę pełniła była wieloletnia wiceprezes spółki. Poza tym zlikwidowano dział marketingu i obsługi mieszkańców, na którego czele stał były wiceprezes MEPC. Warto przypomnieć, że po odwołaniu starego zarządu były prezes i wiceprezes zostali w spółce jako jej pracownicy. Także teraz, jak zapewnia nowy zarząd, zmiany struktury firmy nie spowodowały zwolnień.

zobacz: Nowi zarządzający MPEC


 
190904015236.gif
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę