Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 17 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Kolejny pijany kierowca nie zmieścił się w zakręcie

Ponad 3,5 promila alkoholu miał 31-latek, który jadąc audi nie zmieścił się na zakręcie drogi i bokiem zderzył się z jadącym w przeciwnym kierunku oplem. Okazało się, że kierowcy policjanci prawo jazdy zatrzymali już we wrześniu właśnie za jazdę na dwóch gazach.

Do zdarzenia doszło we wtorek wieczorem w okolicach wsi Chmielewo na drodze Miastkowo – Nowogród. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca audi jadąc w stronę Nowogrodu, na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z nadjeżdżającym z przeciwka oplem. Za kierownicą audi siedział kompletnie pijany 31-latek. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo wyszło też na jaw, że policjanci kilka miesięcy temu zatrzymali już mu prawo jazdy za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Od wiosny obowiązują nowe, surowsze kary dla pijanych kierowców oraz tych, którzy pod wpływem alkoholu spowodują wypadek drogowy. Okres, na jaki orzekany jest zakaz prowadzenia pojazdów został wydłużony z 10 do 15 lat, z minimalną karą 3 lat. Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się także liczyć z wysokimi karami finansowymi. To co najmniej 5 tys. złotych, w przypadku osoby, którą złapano po raz pierwszy oraz nie mniejszej niż 10 tys. zł., dla recydywistów.

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę