środa, 13 grudnia 2017 napisz DONOS@

Kolejny pijany kierowca nie zmieścił się w zakręcie

Ponad 3,5 promila alkoholu miał 31-latek, który jadąc audi nie zmieścił się na zakręcie drogi i bokiem zderzył się z jadącym w przeciwnym kierunku oplem. Okazało się, że kierowcy policjanci prawo jazdy zatrzymali już we wrześniu właśnie za jazdę na dwóch gazach.

Do zdarzenia doszło we wtorek wieczorem w okolicach wsi Chmielewo na drodze Miastkowo – Nowogród. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca audi jadąc w stronę Nowogrodu, na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z nadjeżdżającym z przeciwka oplem. Za kierownicą audi siedział kompletnie pijany 31-latek. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo wyszło też na jaw, że policjanci kilka miesięcy temu zatrzymali już mu prawo jazdy za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Od wiosny obowiązują nowe, surowsze kary dla pijanych kierowców oraz tych, którzy pod wpływem alkoholu spowodują wypadek drogowy. Okres, na jaki orzekany jest zakaz prowadzenia pojazdów został wydłużony z 10 do 15 lat, z minimalną karą 3 lat. Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się także liczyć z wysokimi karami finansowymi. To co najmniej 5 tys. złotych, w przypadku osoby, którą złapano po raz pierwszy oraz nie mniejszej niż 10 tys. zł., dla recydywistów.

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0