Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 10 maja 2021 napisz DONOS@

Świąteczna choinka może być inna...

Główne zdjęcie
Anna Janicka z nagrodzoną choinką (fot. MDK-DŚT Łomża)

Anna Janicka, podopieczna Anny Bureś z Pracowni Plastycznej MDK-DŚT w Łomży, zdobyła trzecia nagrodę w kategorii dzieci od 13 do 15 lat w konkursie w konkursie plastycznym „Inna Choinka”. Organizatorem konkursu był Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku, a jego celem było rozpowszechnienie nawyku segregacji śmieci, ale przede wszystkim ich przetwarzania zgodne z ideą upcyklingu, czyli przekształcania niepotrzebnych i nieużywanych przedmiotów oraz materiałów w coś wartościowego i funkcjonalnego.

Jakub Matejkowski
Jakub Matejkowski

Na konkurs nadesłano ponad 400 prac wykonanych z surowców wtórnych przez dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa podlaskiego. Rozstrzygnięcie konkursu oraz rozdanie nagród odbyło się w siedzibie WOAK w białostockich „Spodkach”.
- Wszystko odbywało się w scenerii wystawy pokonkursowej. Ponad czterysta prac wykonanych z surowców wtórnych metalu, papieru, plastiku, gałęzi, sznurka... stanowiło festiwal choinek. Jedna piękniejsza od drugiej, pomysłowe konstrukcje, kolorowe, niektóre podświetlone od środka, małe, średnie, duże. Podziw budziła ogromna kreatywność autorów prac – opisuje Anna Bureś.
Poza nagrodzeniem pracy Anny Janickiej jury konkursu wyróżniło również pracę Jakuba Matejkowskiego także z Pracowni Plastycznej MDK-DŚT w Łomży (op. Katarzyna Breczko).

210407125521.jpg

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę