poniedziałek, 27 stycznia 2020 napisz DONOS@

Gazociąg Polska - Litwa

Regionalny Dyrektor ochrony Środowiska w Białymstoku wszczął procedurę zmierzającą do wydania decyzji środowiskowej na budowę nowego gazociągu Polska – Litwa. Gazociąg ma mieć ponad 500 km długości i będzie przebiegał przez tereny powiatów grajewskiego, kolneńskiego i łomżyńskiego.

Planowany przebieg gazociągu Polska – Litwa.
Planowany przebieg gazociągu Polska – Litwa.

Projekt połączenia transgranicznego Polska-Litwa (GIPL) przewiduje budowę interkonektora gazowego o łącznej długości 534 km i przepustowości 2,4 mld m3 gazu rocznie w kierunku Litwy oraz 1,7 mld m3 w kierunku Polski. Koszt realizacji projektu szacowany jest na 558 mln EUR. Jeszcze w ubiegłym roku projekt otrzymał zapewnienie finansowego wsparcia przez Unie Europejską z instrumentu finansowego CEF-Energy w wysokości ok. 295 mln EUR na prace budowlane oraz ok. 10,5 mln EUR na prace przedinwestycyjne. Celem inwestycji jest zapewnienie Państwom Bałtyckim, w szczególności Litwie, bezpieczeństwa energetycznego w zakresie dostaw paliwa gazowego. Planuje się, że inwestycja zostanie zrealizowana do końca 2019 roku.

Gazociąg Polska-Litwa to trzecia strategiczna linia infrastruktury technicznej łączącej oba kraje i przebiegająca w pobliżu Łomży. Pierwszą był zbudowany już i dodany do użytku w tym roku most energetyczny. Drugą jest planowana trasa szybkiego ruchu Via Baltica.

200114015929.gif

 
180410021817.gif
190904015236.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę