Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 maja 2023 napisz DONOS@

Autobusem na dwóch gazach

Kierowca autobusu nie zachował bezpiecznego odstępu od pojazdu poprzedzającego i uderzył w seata, a ten następnie w audi. Obie osobówki zatrzymały się przed przejściem dla pieszych. Jak pokazało badanie, kierowca autobusu był pod wpływem alkoholu.

 

W niedzielę rano policjanci zostali poinformowani o zdarzeniu drogowym do którego doszło na Szosie Zambrowskiej w Łomży. Mundurowi natychmiast pojechali na miejsce. Tam wstępnie ustalili, że kierujący autobusem 47-latek, jadąc w kierunku ulicy Sikorskiego, nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i uderzył tył seata, a ten zderzył się ze stojącym przed nim audi. Obie osobówki zatrzymały się chwilę wcześniej przed przejściem dla pieszych. Jak się okazało, kierujący autobusem był w stanie po użyciu alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko 0,3 promila alkoholu  w organiźmie. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Mężczyzna będzie odpowiadał teraz przed sądem za jazdę pod wpływem alkoholu oraz spowodowanie kolizji drogowej.

Do podobnego zdarzenia doszło niespełna godzinę później na ulicy Sikorskiego. Tak, jak wstępnie ustalili policjanci kierujący mercedesem 75-latek, jadąc w kierunku Alei Legionów, najechał na tył fiata punto, który zatrzymał się przed przejściem w celu ustąpienia pierwszeństwa idącej po przejściu osobie pieszej. Kierowca fiata został przewieziony do szpitala. Uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi.

Mundurowi apelują o ostrożność za kierownicą, zwłaszcza w pobliżu przejść dla pieszych. Policjanci przypominają, że chwila nieuwagi, a także lekceważenie podstawowych zasad bezpieczeństwa mogą skończyć się wielką tragedią.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę