Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 11 maja 2021 napisz DONOS@

Za mleko mniej i więcej

Średnia cena skupu mleka w Polsce w listopadzie była o 1% wyższa niż w październiku, ale w województwie podlaskim nieco spadła – wynika z najnowszych danych GUS. Za 1 hl mleka w kraju płacono średnio 113,20 zł, w województwie podlaskim było więcej – 119,17 zł/hl, ale ta cena jest o 39 groszy niższa niż w październiku.

Średnie ceny skupu mleka w Polsce przestały spadać od września. Ceny w tym miesiącu  – po 21 miesiącach spadku – po raz pierwszy wzrosły – symbolicznie o 0,9% w porównaniu z sierpniem. W kolejnym miesiącu wzrost średniej cen skupu mleka wynosił już 3%, ale w listopadzie tendencja została spowolniona - tylko 1%. Jak wylicza GUS pomimo kilkumiesięcznych wzrostów średnia cena skupu mleka w Polsce jest o 9,1% mniej niż przed rokiem.

W przypadku rolników z województwa podlaskiego cena skupu mleka w listopadzie symbolicznie spadła z 119,56 zł/hl do 119,17 zł/hl. Po raz pierwszy w tym roku ta cena przestała być najwyższą w kraju. W listopadzie więcej za mleko otrzymywali rolnicy z województwa lubuskiego - 119,44 zł/hl.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę