Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 10 maja 2021 napisz DONOS@

Dyrektor Bałata zostaje w Łomży

Główne zdjęcie
Krzysztof Bałata, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży

Krzysztof Bałata pozostanie na stanowisku dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Informację taką przekazał marszałek województwa Jerzy Leszczyński podczas czwartkowego posiedzenia komisji sejmiku. Potwierdza to Jacek Piorunek wiceprzewodniczący sejmiku i jednocześnie przewodniczący Rady Społecznej łomżyńskiego szpitala.

Krzysztof Bałata objął funkcję dyrektora szpitala wojewódzkiego w Łomży w maju 2013 roku. To absolwent Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie wydział górnictwa i geologii (1988). Dziesięć lat pracował w dozorze kopalni siarki Machów k. Tarnobrzega, gdzie jest jego dom rodzinny. Przez dziesięć lat był prezesem zarządu spółki z o.o. prawno-finansowej GB Unia, a w latach 2007 – 2008 jako prezes zarządu kierował spółką akcyjną Szpitale Rodzinne w Warszawie. Do roku 2010 zajmował się też doradztwem w restrukturyzacji szpitali, zaś w latach 2010 – 2013 był dyrektorem Centrum Opieki Medycznej, czyli szpitala powiatowego w Jarosławiu. Po zwolnieniu go z tej funkcji trafił do Łomży wygrywając konkurs ogłoszony przez Marszałka Województwa Podlaskiego na dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Pod koniec listopada pojawiły się pogłoski, że dyrektor Bałata miałby powrócić do Jarosławia. Wystartował w konkursie na dyrektora tamtejszego szpitala i miał być najlepszym z kandydatów. Sam Krzysztof Bałata nie chciał tego komentować.  
Teraz okazuje się, że w najbliższym czasie nie będzie zmiany na stanowisku dyrektora szpitala w Łomży. Informację o tym, że Krzysztof Bałata nadal będzie pełnił tę funkcję przekazał wczoraj radnym sejmiku marszałek województwa Jerzy Leszczyński.
- To dobra informacja – mówi Jacek Piorunek wiceprzewodniczący sejmiku i przewodniczący Rady Społecznej łomżyńskiego szpitala. - Dyrektor Bałata dużo projektów dotyczących szpitala rozpoczął, je realizuje i trzeba je doprowadzić do końca.
Warto dodać, że w ubiegłym tygodniu zarząd województwa podlaskiego podjął uchwałę podnoszącą pensje dyrektora Bałaty. Jego wynagrodzenie wynosi teraz 13 tys. 800 zł (brutto).
Szpital Wojewódzki w Łomży to największy zakład pracy w mieście i w regionie; zatrudnia około tysiąca osób.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę