środa, 22 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Coraz bliżej święta...

W najbliższą niedzielę na Starym Rynku odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy oraz po raz szósty Łomżyńska Wieczerza Wigilijna. Na tę wieczerzę mieszkańcy łatwo będą mogli dojechać autobusami MKP, które w niedzielę wieczorem od 16. do 20. będą przewozić bezpłatnie. Decyzję taką podjął prezydent Mariusz Chrzanowski. Ma to na celu zapewnienie możliwości dotarcia na Stary Rynek wszystkim chętnym, którzy chcieliby wziąć udział w Łomżyńskiej Wieczerzy Wigilijnej.

Łomżyńska Wieczerza Wigilijna rozpocznie się od godz. 17. Przez cały dzień – od godz. 10. na Starym Rynku będzie trwał Jarmark Bożonarodzeniowy. Będzie na nim można kupić smakołyki na świąteczne stoły, ozdoby i rękodzieło – wszystko od lokalnych wykonawców.
Sama wieczerza wigilijna rozpocznie się od wniesienia przez Harcerzy Hufca Nadnarwiańskiego ZHP Betlejemskiego Światła Pokoju. Po tym mieszkańcy i przedstawiciele władz oraz instytucji podzielą się opłatkiem i złożą sobie nawzajem życzenia. Będą też tradycyjne potrawy wigilijne, które tradycyjnie już przygotują uczniowie: „Wety” i „Budowlanki” oraz burs nr 1, 2 i 3. Miejskiej wigilii towarzyszyć będą wspomnienia o tych, którzy odeszli, i występy grup wokalno-muzycznych: Soli Deo i z Miejskiego Domu Kultury DŚT.

Łomżyńska kolęda
Na tę wieczerzę  powstaje oryginalna, autorska „Łomżyńska kolęda na święta Anno Domini 2015”. Autorem tekstu jest inicjator przedsięwzięcia Mirosław Robert Derewońko, dziennikarz 4lomza.pl. Melodię stworzył absolwent Liceum Plastycznego w Łomży, gitarzysta Tomasz Traczyk. Razem z nim główną solistką będzie wokalistka i skrzypaczka Żaklina Olchowik, współpracująca z Filharmonią Kameralną. Solistów, także młodszego pokolenia: Maję Karwowską i Mateusza Niksę, i towarzyszące Studio Wokalne eMDeK przygotowuje Magda Sinoff z MDK DŚT. Współkompozycją i aranżacją instrumentalną zajął się Paweł Lipski, wybitny pianista z Łomży i realizator muzyczny, m.in., nowej płyty Klezmafour. Zaprosił do współpracy sekcję łomżyńskich muzyków: Przemysław Kamiński (gitara), Artur Pawelczyk (gitara basowa), Adam Mordasiewicz (perkusja), skrzypaczki PSM, klarnecistów i saksofonistów: Mateusza Kurkowskiego i Sławomira Dubowskiego, realizatora nagrania kolędy 2015.
Główny mecenas projektu to Zakłady Spożywcze BONA, sponsor wspierający - Urząd Miejski w Łomży, opiekę merytoryczną roztacza MDK-DŚT.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0