Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 14 maja 2021 napisz DONOS@

Pogoda popsuła zimowe plany na lodowisku

Główne zdjęcie
źródło: pogodynka.pl

Ocieplenie sprawiło, że miejskie lodowisko przy ul. Katyńskiej funkcjonowało tylko jeden dzień. Ruszyło w środę przed południem, gdy w mieście było -3 stopnie Celsjusza. Kolejnego dnia temperatura powietrza znacznie przekroczyła zero i zaczął padać deszcz, lodowisko trzeba było zamknąć. - No niestety, pogoda to jest coś na co my nie mamy wpływu, ale ona na naszą działalność ma wpływ ogromny – mówi Karol Szmit, kierownik lodowiska MOSiR Łomża.

Pomimo, że minęła już połowa grudnia tymczasem temperatura powietrza w Łomży szybko rośnie. Dziś zbliża się do około 10 st. C. I tak ma być niemalże do samych świąt Bożego Narodzenia. Prognozy synoptyków wskazują, że najcieplej ma być w przyszłą środę tuż przed wigilią. Temperatura tego dnia w mieście może przekroczyć nawet 12 st. C. W świętą ma spaść do + 6 st. C. Pierwsze nocne spadki temperatury poniżej zera zapowiadane są na ostatnie dni roku, ale w ciągu dnia przynajmniej do Nowego Roku będzie powyżej zera.
- W takich warunkach uruchomienie lodowiska na święta nie jest możliwe – mówi Karol Szmit. - Aby ponownie wystartować potrzebujemy aby przez 3 – 4 dni temperatura w ciągu dnia była w okolicach zera, a w nocy na lekkim minusie. Wszyscy mamy nadzieję, że zima do Łomży dotrze, jeśli nie w tym roku, to na początku przyszłego.

Lodowisko „Biały Orlik” funkcjonuje w mieście do grudnia 2012 roku. To finansowo najlepsza część MOSiR. Dochody ze sprzedaży biletów w okresie styczeń – marzec 2015 pokryły ponad 70% kosztów. W tym roku prezydent, na wniosek dyrektora MOSiR zmienił cennik znaocząco podnoszą opłaty za ślizganie się.

zobacz: Ślizganie droższe o 40%, a nawet więcej


210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę