Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@
Gazeta Bezcenna nr 643

Łomżyńska gwiazda łomżyńskiego sylwestra

Miejska impreza na powitanie Nowego Roku zacznie się o godzinie 21:45, a zakończy ok. 1:30 w nocy – zapowiada prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Na scenie wystąpią: zespół Verba z Piły, ukraińska piosenkarka Anna Zlagodukh, znana m.in. z Muzycznych Dni Drozdowo-Łomża Marta Nanowska, która tym razem na skrzypcach elektrycznych wykona własne aranżacje światowych hitów. Wszyscy oni mają rozgrzać publikę przed występem gwiazdy nocnej zabawy - topowego dziś na scenie disco-polo - zespołu Piękni i Młodzi z Łomży. - Bardzo długo czekaliśmy na ten moment. Cieszymy się ogromnie, że w końcu będziemy mogli zagrać na otwartej imprezie w naszej kochanej Łomży – napisali muzycy na Facebooku. Tylko oni za występ na łomżyńskim sylwestrze otrzymają gaże w wysokości 24 tys. 600 zł. Cała impreza ma kosztować 70 tys. zł.

Zespół Piękni i Młodzi tworzą Daniel Wilczewski, Dawid Narożny i Magda Narożna. To ona jest gwiazdą zespołu, który powstał w 2012 roku. Początkowo grali na weselach i szło im bardzo dobrze. Mogą o tym zaświadczać wpisy na forum internetowych w postach osób szukających zespołu na własne wesele. Muzycy mieli jednak dużo większe marzenia i aspiracje. Szybko zaczęli nagrywać własne utwory, a pierwszym ich przebojem stała się piosenka „Niewiara”, która uzyskał miano hitu roku 2013 w stacjach disco polo. Także teledyski piosenek łomżyńskiego zespołu zaczęły być coraz bardziej popularne w YouTube, ale prawdziwą ogólnopolską sławę Piękni i Młodzi odnieśli w 2014 roku startując w telewizyjnym programie Must Be The Music. Ku zdziwieniu jurorów, zespół spotkał się z wyjątkowo ciepłym przyjęciem widzów i jako pierwszy zespół disco polo w historii dostał się do finału talent shows. Telewizyjna sława sprawiła, że Piękni i Młodzi zaczęli koncertować w klubach całej Polski. Popularność szczególnie mocno odczuła też liderka zespołu Magdalena Narożna, która prawie zupełnie rozebrała się dla magazynu „CKM”. Jej zdjęcie ozdobiło okładkę lipcowego wydania magazynu.
- Cieszę się, że zostałam doceniona, a przyznam szczerze, że nigdy nie myślałam, że mam idealną sylwetkę. Taką, by ją pokazywać w magazynie dla mężczyzn - wyznawała w rozmowie z Polo TV.
Kariera Pięknych i Młodych rozwija się nadal. Ich najnowszy teledysk do świątecznej piosenki „To nasze Święta” w ciągu dwóch tygodni przekroczył pół miliona wyświetleń na YouTube, oraz zajął pierwsze miejsce na liście 20 najchętniej odtwarzanych przebojów disco polo portalu disco-polo.info. Piękni i Młodzi pokonali kultowy wręcz „Boys”.
Popularność sprawia, że kalendarz koncertowy łomżyńskiego zespołu jest szczelnie wypełniony. Teraz Piękni i Młodzi wyjechali za wielką wodę - na tournée po USA. Zagrają dla Polonii w klubach w Nowym Jorku i Chicago.

Nie tylko disco polo
Nim w sylwestrową zabawę na scenę wyjdzie zespół Piękni i Młodzi zaprezentuje się na niej kilka innych zespołów: hiphopowo-popowa Verba, ukraińska piosenkarka Anna Zlagodukh oraz skrzypaczka Marta Nanowska. Ich sława jest mniejsza i gaże za występ będą znacznie skromniejsze niż ta jaką otrzyma zespół Piękni i Młodzi. Z zestawienia umów podpisywanych w Urzędzie Miejskim w Łomży wynika, że Piękni i Młodzi za występ na miejskim sylwestrze otrzymają 24 tys. 600 zł. Gaża dla zespołu Verba to 12,3 tys. zł, a Marta Nanowska otrzyma jedynie 4 tys. zł.

Podczas miejskiej zabawy sylwestrowej na Starym Rynku nie zabraknie także konkursów z nagrodami, noworocznych życzeń oraz pokazu sztucznych ogni. W tym roku Sylwester Miejski organizowany jest jako impreza masowa. Władze miasta spodziewają się, że weźmie w niej udział około 2,5 tysiąca osób. O bezpieczeństwo uczestników zadba koncesjonowana agencja ochrony, którą będą wspierali funkcjonariusze policji i Straży Miejskiej. Zgodnie z zapowiedziami nie będzie można na nią wnieść własnego alkoholu. 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę