Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

Major Stanisław Cieślewski będzie miał w Łomży swoją ulicę

Major Stanisław Cieślewski, dowódca ZWZ i AK w Łomży, jeden z ostatnich partyzantów w regionie, żołnierz niezłomny, który zginął 7 lat po zakończeniu II wojny światowej w trakcie obławy zorganizowanej na niego przez komunistyczny Urząd Bezpieczeństwa, doczeka się upamiętnienia także w Łomży. Wczoraj pisaliśmy, że został pośmiertnie odznaczony Krzyżem z Mieczami Orderu Krzyża Niepodległości, a dziś rano prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski ogłosił konsultacje społeczne w sprawie nadania nazw nowo wybudowanym drogom w mieście. Ulice do nazwania są dwie i dwie kandydatury na ich patronów: mjr. Stanisław Cieślewski oraz Narodowe Sił Zbrojne. W konsultacjach mieszkańcy mają wskazać która ulica będzie Cieślewskiego, a która NSZ.

Nazwy mają zostać nadane przedłużeniu ulicy Meblowej od ronda ppłk Stanisława Żochowskiego do ronda Augustyna Gontarskiego oraz nowej drodze biegnącej do ul. Ciepłej obok ul. Saperskiej. Konsultacje potrwają od jutra (16 grudnia 2015 r.) do 8 stycznia 2016 r. Ankieta do konsultacji, opatrzona pieczątką Urzędu Miejskiego, jest dostępna do pobrania w Punkcie Obsługi Mieszkańców Urzędu Miejskiego w Łomży (Stary Rynek 14). Wypełnioną i podpisaną ankietę konsultacyjną należy wrzucić do urny w Punkcie Obsługi Mieszkańców Urzędu Miejskiego w Łomży. Uprawnione do wzięcia udziału w konsultacjach są osoby mieszkające w Łomży i posiadające czynne prawo wyborcze do Rady Miejskiej Łomży.

zobacz: Bohater odznaczony


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę