Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Nierówna forma Sokołowskiej

Główne zdjęcie
Joanna Sokołowska

Zawodniczka AZS-u PWSIP Łomża, 14-letnia Joanna Sokołowska uplasowała się na miejscach 21-24 podczas rozgrywanego w Drzonkowie Grand Prix Juniorów. Akademiczce nie udało się tym samym powtórzyć dobrego wyniku z pierwszego turnieju ogólnopolskiego i zająć miejsca w czołowej szesnastce zawodów.

Rozstawiona z nr 16 tenisistka do Drzonkowa pojechała pod opieką innej zawodniczki AZS-u, Moniki Żbikowskiej, z którą na co dzień trenuje. Początek turnieju nie był udany dla młodziutkiej łomżanki. Mimo, że była najwyżej rozstawiona w swojej grupie, to nieoczekiwanie 0:3 uległa w pierwszym meczu z trzy lata starszej, ale zajmującej dopiero 48. miejsce w rankingu juniorek Agacie Klabińskiej (Stella Gniezno). Potem było już nieco lepiej. Sokołowska w dwóch kolejnych pojedynkach poradziła sobie z Aleksandrą Ciurą (AZS UE Wrocław, nr 17) 3:1 i Julią Wójcik (LZS Victoria Chróścice, nr 49) 3:0. Dzięki temu udało jej się z pierwszej pozycji awansować do turnieju głównego. Niestety tam już w pierwszej grze musiała uznać wyższość trzy lata starszej Pauliny Stacheckiej (MLUKS Dwójka Rawa Mazowiecka, nr 22) przegrywając 0:4, chociaż w poszczególne partie były niezwykle zacięte. Po tej porażce akademiczka straciła szanse na zajęcie czołowych miejsc, ale w dalszym ciągu mogła uplasować się w pierwszej szesnastce turnieju, co dałoby jej bezpośredni awans do III turnieju Grand Prix Polski w tej kategorii wiekowej. Na początek Sokołowska pewnie poradziła sobie z Aleksandrą Paruszewską (ULKS Tęcza Budki Piaseckie, nr 42) wygrywając 3:0, ale w decydującej grze nie sprostała Julii Szymczak (IKTS Noteć Inowrocław, nr 18) przegrywając również w trzech setach. W ostatnim swoim pojedynku w Drzonkowie podopieczna trenera Wacława Tarnackiego przegrała 1:3 z Alicją Boroszewską (AZS UE Wrocław, nr 26) i została sklasyfikowana na miejscach 21-24.
- Asia turniej zaczęła bardzo bojaźliwie. Po porażce w pierwszej grze było już nieco lepiej, ale w kolejnych starciach nie była w stanie utrzymać równej formy - ocenia Tarnacki - Nie udało nam się zakwalifikować do II Grand Prix Juniorów, ale nie robimy z tego powodu tragedii. Nas na tym etapie interesuje przede wszystkim gra Asi. Dobre miejsca w wyższych kategoriach wiekowych traktujemy jako bonus. Nam zależy, żeby dobrze wypaść w ogólnopolskich turniejach kadetek i najważniejszej imprezie w tym sezonie, czyli majowych Mistrzostwach Polski.
W Drzonkowie wystartowała także druga z zawodniczek AZS-u, Katarzyna Pawlak. Rówieśniczka Sokołowskiej wystąpiła w turnieju eliminacyjnym, ale wygrała w nim jednak tylko jedno spotkanie w grupie i nie zdołała awansować do turnieju głównego - Kasia pojechała tam po doświadczenie. Nie udało jej się zrobić wyniku, ale się tym nie martwimy. Najważniejsze, że jest w szerokiej grupie najlepszych zawodniczek w swojej kategorii wiekowej. A to zaowocowało zaproszeniem na tygodniowy obóz reprezentacji Polski B kadetek, na którym obecnie przebywa w Gdańsku - powiedział szkoleniowiec AZS-u.
W przyszły weekend aż trzy tenisistki z Łomży wystartują w odbywającym się w Zawierciu Grand Prix Polski Seniorów. Dwie z nich - Monika Narolewska i Monika Żbikowska wystąpią od razu w turnieju głównym natomiast Sokołowska spróbuje swoich sił w eliminacjach.

***
W czasie gdy zawodniczki AZS-u rywalizować będą w Zawierciu, w hali sportowej II Liceum Ogólnokształcącego w Łomży odbędzie się Ogólnopolski Świąteczny Turniej Tenisa Stołowego w kategoriach młodzieżowych. Organizatorami imprezy są Polski Związek Tenisa Stołowego, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz SKTS i KU AZS PWSIP Łomża. W sobotę i niedzielę wszyscy chętni z roczników od 2007 do 1998 będą mieli okazję rywalizować w o puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Dodatkowo przewidziano puchary dla najliczniej reprezentowanej szkoły podstawowej, gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalnej oraz klubu ufundowane przez Prezydenta Miasta Łomża. Do zawodów można przystąpić bez wpisowego jednak wymagane jest posiadający  ważne orzeczenie lekarskie. Zgłoszenia do zawodów przyjmowane są na podstawie klubowej karty zgłoszeniowej dostępnej na stronie www.pzts.pl. Wypełnioną kartę zgłoszeniową należy przesłać w nie przekraczalnym terminie do dnia 17 grudnia 2015 roku do godz. 21:00 na adres e-mailowy: marek.przybylowicz@pzts.pl. Dodatkowych informacji udziela trener AZS-u, Wacław Tarnacki pod numerem telefonu 606 872 482.

Harmonogram zawodów:
19 grudnia (sobota)
godz. 10:00 – gra pojedyncza kadetek i kadetów|
godz. 12:00 – gra pojedyncza juniorek i juniorów
20 grudnia (niedziela)
godz. 10:00 – gra pojedyncza młodziczek i młodzików
godz. 12:00 – gra pojedyncza skrzatek, skrzatów oraz żaczek i żaków

is


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę