Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Kolejne zatrzymania w sprawie „załatwiających” prawa jazdy

Dwóch mężczyzn, mieszkańców powiatu zambrowskiego, w wieku 55 i 64 lat zatrzymano w związku ze śledztwem w sprawie załatwiania egzaminów na prawo jazdy w trzech Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego w Łomży, Białymstoku oraz Warszawie – Bemowo. Obaj usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstw płatnej protekcji tj. pośredniczenia w załatwianiu egzaminów na prawo jazdy w zamian za korzyści majątkowe. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Białymstoku.

Przypomnijmy pierwszych zatrzymań w sprawie dokonano w połowie listopada. Zatrzymano wówczas 4 mężczyzn i 2 kobiety. To mieszkańcy Łomży, Wysokiego Mazowieckiego i Serocka. Dwie z tych osób, decyzją sądu trafiły do tymczasowego aresztu. Wśród nich jest mężczyzna pracujący jako placowy w WORD Łomża. Wszystkim przedstawiono zarzuty płatnej protekcji tj. pośrednictwa w załatwianiu egzaminów na prawo jazdy w zamian za korzyści majątkowe. Cztery z tych osób usłyszały nadto zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu popełnianie przestępstw płatnej protekcji.
Teraz jak poinformował prokurator Adam Kozub w tej sprawie zatrzymano kolejne dwie osoby - mieszkańców  powiatu zambrowskiego. Mężczyźni w wieku 55 i 64 lat w dniach 9 i 10 grudnia 2015r. zostali doprowadzeni do prokuratury.
- Obaj usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstw płatnej protekcji tj. pośredniczenia w załatwianiu egzaminów na prawo jazdy w zamian za korzyści majątkowe – podaje prokurator Kozub. - Po przesłuchaniu prokurator zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy o charakterze wolnościowym w postaci poręczenia majątkowego kwotach 8.000 i 5.000 złotych.
Prokurator powtarza, że śledztwo ma charakter rozwojowy i nie wyklucza kolejnych zatrzymań.
Informuje także, że dwaj podejrzani, którzy w listopadzie trafili do tymczasowego aresztu nadal w nim pozostają.

zobacz: Placowy „załatwiał” egzaminy na prawo jazdy?


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę