niedziela, 22 października 2017 napisz DONOS@

Kolejne zatrzymania w sprawie „załatwiających” prawa jazdy

Dwóch mężczyzn, mieszkańców powiatu zambrowskiego, w wieku 55 i 64 lat zatrzymano w związku ze śledztwem w sprawie załatwiania egzaminów na prawo jazdy w trzech Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego w Łomży, Białymstoku oraz Warszawie – Bemowo. Obaj usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstw płatnej protekcji tj. pośredniczenia w załatwianiu egzaminów na prawo jazdy w zamian za korzyści majątkowe. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Białymstoku.

Przypomnijmy pierwszych zatrzymań w sprawie dokonano w połowie listopada. Zatrzymano wówczas 4 mężczyzn i 2 kobiety. To mieszkańcy Łomży, Wysokiego Mazowieckiego i Serocka. Dwie z tych osób, decyzją sądu trafiły do tymczasowego aresztu. Wśród nich jest mężczyzna pracujący jako placowy w WORD Łomża. Wszystkim przedstawiono zarzuty płatnej protekcji tj. pośrednictwa w załatwianiu egzaminów na prawo jazdy w zamian za korzyści majątkowe. Cztery z tych osób usłyszały nadto zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu popełnianie przestępstw płatnej protekcji.
Teraz jak poinformował prokurator Adam Kozub w tej sprawie zatrzymano kolejne dwie osoby - mieszkańców  powiatu zambrowskiego. Mężczyźni w wieku 55 i 64 lat w dniach 9 i 10 grudnia 2015r. zostali doprowadzeni do prokuratury.
- Obaj usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstw płatnej protekcji tj. pośredniczenia w załatwianiu egzaminów na prawo jazdy w zamian za korzyści majątkowe – podaje prokurator Kozub. - Po przesłuchaniu prokurator zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy o charakterze wolnościowym w postaci poręczenia majątkowego kwotach 8.000 i 5.000 złotych.
Prokurator powtarza, że śledztwo ma charakter rozwojowy i nie wyklucza kolejnych zatrzymań.
Informuje także, że dwaj podejrzani, którzy w listopadzie trafili do tymczasowego aresztu nadal w nim pozostają.

zobacz: Placowy „załatwiał” egzaminy na prawo jazdy?


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0