sobota, 18 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Dwie tony żywności zebrali harcerze na święta

- Zbieraliśmy razem w 50 osób żywność w dwunastu sklepach wielkopowierzchniowych w Łomży w piątek, sobotę i niedzielę od godziny 8.30 do 18. - opowiada druh Krzysztof Pyczot, drużynowy 59. DH „Ptaki Ptakom” z Hufca Kolno, relacjonujący przygotowanie prezentów pod choinkę na Boże Narodzenie dla około 2 tysięcy osób z Łomży. - Zebraną przez nas żywność będzie można odbierać w sobotę w Zespole Szkól Drzewnych, dzięki przychylności dyrektor Ireny Zwornickiej.

Druh Krzysztof Pyczot
Druh Krzysztof Pyczot

Większość ludzi bardzo przychylnie traktowała wolontariuszy. - Byli tacy, którzy potrafili cały kosz przyprowadzić za 600 zł – kontynuuje druh Pyczot. - Do koszy sklepowych trafiały głównie: cukier, mąka, ryż, olej i makaron, których mamy po kilkaset kilogramów, ale są i konserwy mięsne i rybne, herbaty, chrupki, słodycze, ciastka i czekolady. W tym roku po raz pierwszy na wolontariuszki zgłosiły się trzy mamy z Domu Samotnej Matki. Powiedziały, że nie chcą, aby całe życie ludzie im tylko pomagali, że chcą sobie same pomóc i pomóc innym. Chciałbym wyróżnić zaangażowanie Joanny Błędos, pomagającej mi w koordynacji akcji, zajmującej się rejestracją wolontariuszy, ustalaniem dyżurów, rejestracją potrzebujących i przy wydawaniu darów. Ponadto Paulina Eliasz z Akademickiego LO w Łomży, która z wielkim zaangażowaniem włącza się w pracę w magazynie żywności i jako wolontariusz w sklepie. Z kolei Urszula Patalan od kilku lat z wielkim sercem staje wspólnie z uczniami, szuka chętnych poświęcić swój wolny czas wolontariuszy, wśród których jest z Czeczenii Amrudin Akbulatow. Serca łomżan wciąż biją gorąco, ludzie nie przechodzą obojętnie.
Akcja Drużyny Harcerskiej „Ptaki Ptakom” stanowi część ogólnopolskiej Świątecznej Zbiórki Żywności, prowadzonej przez Federację Polskich Banków Żywności, oddział w Suwałkach. - My prowadzimy tę akcje od kilkunastu lat cztery razy w roku – podsumowuje drużynowy. - Szczodrość łomżynianek i łomżyniaków powoduje, że zawsze przyjemnie jest  stanąć po raz kolejny z koszami. Trzymamy więc kciuki za powodzenie zbiórki żywności na święta przez wolontariuszy Caritas, którzy będą czekali w sklepach na ofiarnych mieszkańców Łomży i gości w najbliższy weekend.
Informacje o wydawaniu zebranej żywności podaje Kuchnia Caritas przy Wiejskiej i MOPS.

Mirosław R. Derewońko


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0