Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 napisz DONOS@

Dwie tony żywności zebrali harcerze na święta

Główne zdjęcie
Druh Krzysztof Pyczot

- Zbieraliśmy razem w 50 osób żywność w dwunastu sklepach wielkopowierzchniowych w Łomży w piątek, sobotę i niedzielę od godziny 8.30 do 18. - opowiada druh Krzysztof Pyczot, drużynowy 59. DH „Ptaki Ptakom” z Hufca Kolno, relacjonujący przygotowanie prezentów pod choinkę na Boże Narodzenie dla około 2 tysięcy osób z Łomży. - Zebraną przez nas żywność będzie można odbierać w sobotę w Zespole Szkól Drzewnych, dzięki przychylności dyrektor Ireny Zwornickiej.

Większość ludzi bardzo przychylnie traktowała wolontariuszy. - Byli tacy, którzy potrafili cały kosz przyprowadzić za 600 zł – kontynuuje druh Pyczot. - Do koszy sklepowych trafiały głównie: cukier, mąka, ryż, olej i makaron, których mamy po kilkaset kilogramów, ale są i konserwy mięsne i rybne, herbaty, chrupki, słodycze, ciastka i czekolady. W tym roku po raz pierwszy na wolontariuszki zgłosiły się trzy mamy z Domu Samotnej Matki. Powiedziały, że nie chcą, aby całe życie ludzie im tylko pomagali, że chcą sobie same pomóc i pomóc innym. Chciałbym wyróżnić zaangażowanie Joanny Błędos, pomagającej mi w koordynacji akcji, zajmującej się rejestracją wolontariuszy, ustalaniem dyżurów, rejestracją potrzebujących i przy wydawaniu darów. Ponadto Paulina Eliasz z Akademickiego LO w Łomży, która z wielkim zaangażowaniem włącza się w pracę w magazynie żywności i jako wolontariusz w sklepie. Z kolei Urszula Patalan od kilku lat z wielkim sercem staje wspólnie z uczniami, szuka chętnych poświęcić swój wolny czas wolontariuszy, wśród których jest z Czeczenii Amrudin Akbulatow. Serca łomżan wciąż biją gorąco, ludzie nie przechodzą obojętnie.
Akcja Drużyny Harcerskiej „Ptaki Ptakom” stanowi część ogólnopolskiej Świątecznej Zbiórki Żywności, prowadzonej przez Federację Polskich Banków Żywności, oddział w Suwałkach. - My prowadzimy tę akcje od kilkunastu lat cztery razy w roku – podsumowuje drużynowy. - Szczodrość łomżynianek i łomżyniaków powoduje, że zawsze przyjemnie jest  stanąć po raz kolejny z koszami. Trzymamy więc kciuki za powodzenie zbiórki żywności na święta przez wolontariuszy Caritas, którzy będą czekali w sklepach na ofiarnych mieszkańców Łomży i gości w najbliższy weekend.
Informacje o wydawaniu zebranej żywności podaje Kuchnia Caritas przy Wiejskiej i MOPS.

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę