Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 maja 2021 napisz DONOS@

Jedyny z Łomży...

Główne zdjęcie
Henryk Piekarski, przewodniczący oddziału NSZZ Solidarność Region Mazowsze w Łomży i jedyny członek WRDS z Łomży (fot. wrotapodlasia.pl)

Henryk Piekarski, szef łomżyńskiej „Solidarności” jest jedynym z Łomży i regionu członkiem Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. W Białymstoku marszałek województwa podlaskiego na członków Rady powołał 29 osób. Ma to być forum trójstronnej współpracy pracowników, pracodawców oraz strony samorządowo-rządowej w województwie.

Pierwsze posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego (fot. wrotapodlasia.pl)
Pierwsze posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego (fot. wrotapodlasia.pl)

W poniedziałek odbyło się pierwsze posiedzenie WRDS. Związane było z wejściem w życie ustawy z dnia 24 lipca 2015 roku o Radzie Dialogu Społecznego i innych instytucjach dialogu społecznego. Podczas spotkania członkowie odebrali akty powołania i wybrali władze Rady. Pierwszym przewodniczącym został Józef Mozolewski – szef podlaskiej „Solidarności”. Zgodnie z decyzją WRDS Stanowski to ma być rotacyjne. Za rok obejmie go przedstawicie pracodawców, później marszałek województwa, a następnie wojewoda. Generalnie Rada ma prowadzić dialog w celu zapewnienia warunków rozwoju społeczno - gospodarczego oraz zwiększenia konkurencyjności polskiej gospodarki i spójności społecznej.
- Ja do tego nowego ciała idę z ogromną nadzieją. Mam nadzieję, że w nowej formuje dialog trójstronny będzie rzeczywisty, a nie tylko na papierze – mówi Henryk Piekarski, przewodniczący oddziału NSZZ Solidarność Region Mazowsze w Łomży i jedyny członek WRDS z tej części województwa.

Jak czytamy w relacji z powołania Rady na oficjalnej stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku: „pełni nadziei i wiary w sukces WRDS byli wszyscy zgromadzeni na sali. Ireneusz Wiśniewski, przewodniczący Rady OPZZ Województwa Podlaskiego wyraził nadzieje, że nowy przewodniczący będzie najlepiej rozumiał potrzeby ludzi pracy, zaapelował też o większą współpracę z samorządowcami i parlamentarzystami podlaskiego. Wojciech Winogrodzki jako przedstawiciel pracodawców ma z kolei nadzieję, że sprawnie funkcjonująca Rada pozwoli na uniknięcie konfliktów społecznych w przyszłości. Nadzieje związane z konkretnymi zadaniami i pracą na rzecz województwa wyrazili też na koniec Jerzy Leszczyński i Jan Zalewski.”


210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę