niedziela, 19 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Jedyny z Łomży...

Henryk Piekarski, szef łomżyńskiej „Solidarności” jest jedynym z Łomży i regionu członkiem Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. W Białymstoku marszałek województwa podlaskiego na członków Rady powołał 29 osób. Ma to być forum trójstronnej współpracy pracowników, pracodawców oraz strony samorządowo-rządowej w województwie.

Henryk Piekarski, przewodniczący oddziału NSZZ Solidarność Region Mazowsze w Łomży i jedyny członek WRDS z Łomży (fot. wrotapodlasia.pl)
Henryk Piekarski, przewodniczący oddziału NSZZ Solidarność Region Mazowsze w Łomży i jedyny członek WRDS z Łomży (fot. wrotapodlasia.pl)
Pierwsze posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego (fot. wrotapodlasia.pl)
Pierwsze posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego (fot. wrotapodlasia.pl)

W poniedziałek odbyło się pierwsze posiedzenie WRDS. Związane było z wejściem w życie ustawy z dnia 24 lipca 2015 roku o Radzie Dialogu Społecznego i innych instytucjach dialogu społecznego. Podczas spotkania członkowie odebrali akty powołania i wybrali władze Rady. Pierwszym przewodniczącym został Józef Mozolewski – szef podlaskiej „Solidarności”. Zgodnie z decyzją WRDS Stanowski to ma być rotacyjne. Za rok obejmie go przedstawicie pracodawców, później marszałek województwa, a następnie wojewoda. Generalnie Rada ma prowadzić dialog w celu zapewnienia warunków rozwoju społeczno - gospodarczego oraz zwiększenia konkurencyjności polskiej gospodarki i spójności społecznej.
- Ja do tego nowego ciała idę z ogromną nadzieją. Mam nadzieję, że w nowej formuje dialog trójstronny będzie rzeczywisty, a nie tylko na papierze – mówi Henryk Piekarski, przewodniczący oddziału NSZZ Solidarność Region Mazowsze w Łomży i jedyny członek WRDS z tej części województwa.

Jak czytamy w relacji z powołania Rady na oficjalnej stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku: „pełni nadziei i wiary w sukces WRDS byli wszyscy zgromadzeni na sali. Ireneusz Wiśniewski, przewodniczący Rady OPZZ Województwa Podlaskiego wyraził nadzieje, że nowy przewodniczący będzie najlepiej rozumiał potrzeby ludzi pracy, zaapelował też o większą współpracę z samorządowcami i parlamentarzystami podlaskiego. Wojciech Winogrodzki jako przedstawiciel pracodawców ma z kolei nadzieję, że sprawnie funkcjonująca Rada pozwoli na uniknięcie konfliktów społecznych w przyszłości. Nadzieje związane z konkretnymi zadaniami i pracą na rzecz województwa wyrazili też na koniec Jerzy Leszczyński i Jan Zalewski.” 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0