środa, 13 grudnia 2017 napisz DONOS@

Budowa sali gimnastycznej przy „siódemce” będzie w budżecie 2016 roku

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zmienił zdanie i zapowiada wprowadzenie autopoprawką do budżetu miasta na 2016 rok zadania dotyczącego budowy sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 7 w Łomży. „Realizacja inwestycji miałaby rozpocząć się w przyszłym roku i zakończyć w dwa lata później” – przekazuje ratusz. - Jestem przeszczęśliwy – mówi Cezary Kisiel, przewodniczący Rady Rodziców. - Bardzo się cieszę. Dziękujemy panu prezydentowi, że wysłuchał się w głos rodziców i zauważył potrzebę.

O zmianie prezydenckich planów odnośnie terminu realizacji sali sportowej przy SP nr 7 ratusz poinformował w piątkowe popołudnie. W złożonym w listopadzie projekcie budżetu miasta na 2016 roku prezydent Mariusz Chrzanowski nie ujął tego zadania, co wywołało rozżalenie i rozgoryczenie zarówno społeczności szkoły jak i wielu miejskich radnych, którzy w trakcie prac nad budżetem proponowali już dopisanie tego zdania.
Teraz prezydent sam zapowiedział, że zamierza autopoprawką wprowadzić do budżetu miasta na 2016 rok budowę sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 7 w Łomży.
- Realizacja inwestycji miałaby rozpocząć się w przyszłym roku i zakończyć w dwa lata później. Będzie jednak uzależniona od pozyskania środków zewnętrznych, o co Prezydent Łomży zabiega w Ministerstwie Sportu i Turystyki oraz Zarządzie Województwa Podlaskiego.  Rozważane jest także pozyskania wsparcia z PFRON-u – czytamy w komunikacie ratusza.
Jak podaje ratusz prezydent zamierza „wprowadzić tę inwestycję do budżetu na 2016 r., zapisując na nią wolne środki, które będą znane i możliwe do zaangażowania po zamknięciu roku budżetowego 2015.”
Dokumentacja na budowę planowane od lat nowej sali sportowej przy „siódemce” została opracowania połowie 2014 r.. Według kosztorysu, realizacja tej inwestycji to wydatek rzędu 7,4 mln zł. Jest to kwota, której miasto nie jest w stanie samo wyłożyć ze swojego budżetu.
W kwietniu br., uchwałą Sejmiku Województwa Podlaskiego, budowa sali sportowej przy SP 7 znalazła się na drugim miejscu listy rezerwowej Wieloletniego Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Podlaskiego, z ewentualnym dofinansowaniem w wysokości około 25 proc. wartości inwestycji.
Ratusz przekazuje, że pozytywnie do idei budowy tej sali odnieśli się podczas ostatniej wizyty w mieście członkowie zarządu województwa podlaskiego Bogdan Dyjuk i Stefan Krajewski. Ponadto, w sprawie pozyskania środków zewnętrznych na budowę sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 7, prezydent Chrzanowski  rozmawiał z Jarosławem Stawiarskim, wiceministrem Sportu i Turystyki, który zadeklarował pomoc w uzyskaniu dofinansowania.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0