Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 11 maja 2021 napisz DONOS@

Radny na etacie w MPGKiM

Adam Zwierzyński, radny wybrany z list wyborczych PiS, od wtorku jest etatowym pracownikiem Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży. Radny został starszym specjalistą ds. obsługi hali targowej – tej nowej przy dworcu autobusowym. - Dla mnie to jawny przejaw kumoterstwa – mówi radny Maciej Borysewicz, który o zatrudnienie w podległym prezydentowi zakładzie proporezydenckiego radnego pytał na ostatniej sesji Rady Miasta. - Adam Zwierzyński wygrał otwarty konkurs – odpowiada Marek Obryś, dyrektor MPGKiM, które zarządza także halą targową.

- Ja o tym dowiedziałem się od uczestnika konkursu, który mówił, że już przed rozmową z komisją wiadomo było, że wygra radny Zwierzyński – podkreśla Borysewicz, który od prezydenta oczekuje, odpowiedzi m.in. na pytanie czy radny może być tak zatrudniany i czy nie czuje dyskomfortu z tego tytułu, bo w kampanii wyborczej mówił, że nepotyzm i kumoterstwo w Łomży się skończą.
Formalnie radny Adam Zwierzyński pracę w MPGiM rozpoczął od 1 grudnia.
- 27 listopada na emeryturę, po 40 latach pracy i osiągnięciu wieku 65 lat, przeszedł pan Andrzej Wądołowski, który dotychczas zajmował się halą targową – tłumaczy Olbryś. - Dlatego wcześniej był ogłoszony konkurs. Adam Zwierzyński był jednym z trzech kandydatów, którzy się zgłosili się do konkursu. Jeden z nich odpadł z przyczyn formalnych, a w trakcie rozmowy przed komisją lepiej wypadł Zwierzyński i dlatego został zatrudniony. Nie ma żadnych przeciwwskazań prawnych, aby radny nie mógł być zatrudniony na tym stanowisku – dodaje dyrektor MPGKiM zapewniając, że nikt nie zabiegał, aby radnego w zakładzie zatrudnić.

Radny Zwierzyński jako starszy specjalista ds. obsługi hali targowej ma za zadanie pobieranie opłat od handlujących na tym targowisku miejskim i zarządzanie obiektem. Według Olbrysia będzie zarabiał ok. 2,5 tys zł „na rękę”.
Wcześniej radny był zatrudniony w jednej z prywatnych firm w Łomży jako pracownik produkcyjny. Ile zarabiał? Radny Zwierzyński dotychczas złożył dwa oświadczenia majątkowe – na początek kadencji – 9 stycznia 2015 roku i standardowe za 2014 rok 29 kwietnia 2015 roku. W pierwszym z nich wpisał, że ze stosunku pracy miał przychody w wysokości 29 tys. 651 zł i 47groszy, a z tytułu umowy zlecenia 648 zł. W drugim oświadczeniu podał, że z tytułu wynagrodzenia za pracę uzyskał 85 tys. 640 zł i 69 gr., z diety radnego 447,14 zł, z diety ławnika 480,48 zł, a z umowy zlecenia 828 zł.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę