sobota, 18 listopada 2017 napisz DONOS@

Pracowicie.....

Pracowicie rozpoczął się dla uczniów i nauczycieli PSM początek roku szkolnego. Szkoła była wykonawcą wielu koncertów dla mieszkańców miasta, a nasi uczniowie uświetnili wiele uroczystości. 11 października w ramach XI Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki "Sacrum et Musica" soliści, kameraliści i chór PSM byli wykonawcami koncertu "Z głębi serca...", który odbył się w kościele pw. Bożego Ciała. Koncert wzbogaciła recytacjami absolwentka PSM Karina Węgrowska.

 

Kilka dni później w dworku Lutosławskich w Drozdowie młodzi muzycy uświetnili koncertem pobyt delegacji  z miasta partnerskiego Łomży - Sigtuna (Szwecja).
27 października nastąpiła inauguracja koncertów uczniów PSM w Muzeum Diecezjalnym. Był to pierwszy z serii comiesięcznych koncertów w tym sezonie koncertowym.
29 października nasi uczniowie wzbogacili koncertem finał  konkursu literackiego "List odnaleziony po latach" w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łomży.
11 listopada w czasie obchodów Święta Niepodległości uczniowie PSM zagrali koncert z muzyką Witolda Lutosławskiego i Fryderyka Chopina w dworku Lutosławskich w Drozdowie (w miejscu tym zmarł Roman Dmowski - jeden z najwybitniejszych polityków okresu międzywojennego).
24 listopada odbył się kolejny cykliczny koncert w Muzeum Diecezjalnym.

Młodzież uczestniczyła również w spotkaniu z Romualdem Twardowskim - wybitnym polskim kompozytorem.

Wszystkim uczniom - wykonawcom, rodzicom i nauczycielom zaangażowanym w organizację i przeprowadzenie koncertów składamy serdeczne podziękowania.

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0