Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 24 marca 2023 napisz DONOS@

Pożar stolarni w Jeziorku

Na blisko 700 tysięcy złotych wstępnie oszacowano straty jakie spowodował pożar, który wieczorem wybuchł w jednej z hal stolarni w Jeziorku. Ognień rozprzestrzenił się na powierzchnię ponad 1700 metrów kwadratowych. Z pożarem walczyło 11 zastępów straży pożarnej – zawodowej i ochotniczej, a cała akcja gaśnicza zakończyła się dopiero około 6. rano – po niemal 12 godzinach od zgłoszenia.

Ogień na poddaszu jednej z hal stolarni w Jeziorku zauważono ok. 18.30. Na miejsce natychmiast skierowano kilkudziesięciu strażaków zarówno zawodowych z Łomży jak i z jednostek ochotniczych z regionu wyposażonych m.in. w ciężkie i średnie samochody gaśnicze oraz samochód drabinę, który umożliwia gaszenie pożaru z góry. Ogień pojawił się na poddaszu budynku i rozprzestrzeniał się pod więźbą dachową. Jak mówi brygadier Grzegorz Wilczyński, zastępca komendanta miejskiego PSP w Łomży to jednej z największych pożarów z jakim musieli walczyć miejscowi strażacy w ostatnich latach.
Na razie nie wiadomo co mogło być przyczyną pożaru. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi policja. W chwili gdy wybuch pożar w zakładzie trwała produkcja. Około 10 osób pracujących tu bezpiecznie opuściło obszar zagrożenia.
Straty materialne są bardzo duże. Wstępnie strażacy szacują je na ok. 675 tys. zł. W tym straty w budynkach wynoszą ok. 175 tys zł, a reszta – ok. pół miliona złotych – to straty w wyrobach gotowych zakładu przeznaczonych do sprzedaży. One przede wszystkim uległy zalaniu podczas prowadzonej akcji gaśniczej.
Komendant Wilczyński podkreśla, że teren gdzie znajduje się hala w której wybuch pożar jest bardzo gęsto zabudowany. Wielkie hale znajdują w odległości kilku metrów od siebie, a niektóre z nich mają łączniki umożliwiające przejścia, a więc także rozprzestrzenianie się ognia. Strażacy szczególnie bali się przeniesienia ognia na pobliską halę w której odbywa się produkcja styropianu.


210204100642.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę