wtorek, 12 grudnia 2017 napisz DONOS@

PKS Łomża oddał dworzec miastu Łomża

- Pasażerowie autobusów odjeżdżających i przyjeżdżających na łomżyński dworzec nie powinni mieć z tego powodu dodatkowych problemów - ocenia prezes PKS Łomża Grzegorz Rytelewski. W poniedziałek 30. listopada br. podpisał on umowę o przekazaniu terenu dworca autobusowego wraz z zabudowaniami przy skrzyżowaniu Legionów i Sikorskiego w Łomży na rzecz Urzędu Miejskiego. Formalnie od 1 grudnia 2015 roku dworcem zarządza i utrzymuje go miasto Łomża. - Pozbycie się tego dworca autobusowego to olbrzymie oszczędności na działalności gospodarczej dla PKS Łomża. Spodziewamy się tylko z tego tytułu rocznych oszczędności na działalności gospodarczej około 500 tysięcy złotych - mówi szczęśliwy Rytelewski.

Wypowiedzenie umowy o dzierżawie od miasta terenu dworca autobusowego zostało złożone rok temu przez PKS Łomża, który w Sądzie Rejonowym ubiegał się, żeby umowa z miastem wygasła 31. grudnia 2014. - Miało to związek nie tylko z szukaniem przez nas oszczędności, ale i ze zmianą przepisów transportowych – tłumaczy prezes PKS Łomża. - Jednak Sąd przez 12 miesięcy nie zajął stanowiska w tej sprawie. Przeprowadził tylko jedno posiedzenie, bodajże w kwietniu, apelując o ugodę między stronami w tej sprawie, lecz Urząd Miejski w Łomży nie podjął tematu, czekając na 12-miesięczny okres wypowiedzenia, który właśnie mija. Proponowaliśmy, aby miasto zatrudniło doświadczonych dyżurnych ruchu PKS, znających trasy i rozkłady jazdy niemal na pamięć, ale nie podjęto tematu.

Dziś prezes Grzegorz Rytelewski jest bardzo zadowolony, gdyż  - jak mówi - pozbył się obowiązku dbania o dworzec przy zbiegu ulic Sikorskiego i alei Legionów w Łomży. Należało go oświetlać, sprzątać i odśnieżać oraz przeprowadzać niezbędne remonty, m.in., budynku ze stanowiskiem dyżurnego ruchu i toaletą kierowców, poczekalni, zadaszeń stanowisk i ciągów komunikacyjnych dla autobusów i pieszych. - Teraz za każdy wjazd będziemy płacić złotówkę, jak pozostali przewoźnicy: PKS Białystok, PKS Zambrów, Plus Bus, Żak, Mobilis czy Arriva. Nasze autobusy z PKS Łomża wjeżdżają na dworzec w Łomży około 2 tysięcy razy w ciągu jednego miesiąca, czyli około 24 tysięcy razy w ciągu roku. Nie zmienią się rozkłady odjazdów i przyjazdów ani ceny biletów.

Mirosław R. Derewońko


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0