Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@
tekst płatny

Rusza kolejna edycja robotyki z Fel-X

Fel-X tworząc swój projekt Centrum Informatycznego dla dzieci i młodzieży, organizuje kolejną edycję warsztatów z robotyki prowadzonych przez znaną, warszawską firmą „Roboty i spółka”. W trakcie warsztatów „młodzi inżynierowie” uczą się, jak budować roboty, zapoznają się z pojęciami związanymi z robotyką, a przede wszystkim – wprowadzani są w fascynujący świat nauki i robotów.

Zajęcia rozwijają kreatywność, wyobraźnię przestrzenną oraz poszerzają wiedzę z zakresu nauk ścisłych, dlatego uczymy tworzenia, a nie odtwarzania. Dodatkowo rozwijają one motorykę rąk, ćwiczą pamięć, wyciszają i niwelują napięcia układu nerwowego, wspomagają ćwiczenia zalecane przy dysleksji i dysgrafii, uczą twórczego, logicznego i przestrzennego myślenia, uczą otwartości i odblokowują dzieci nieśmiałe, uczą pracy w zespole i cieszenia się sukcesami innych. Warsztaty są w podobnym stopniu kreatywne i praktyczne, przynoszą ogromną frajdę wszystkim dzieciom, niezależnie od wieku, płci, a także wcześniejszych zainteresowań – wyjaśnia Krzysztof Bieńkowski, prezes firmy. Jak pokazują poprzednie edycje warsztatów, są one przede wszystkim świetną zabawą dla dzieci, które zawsze z niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia, zaś rodzice postępy mogą śledzić na facebook’u: www.facebook.com/Fel-X-1639858229631176/.
Zajęcia odbywają się w Łomży, przy ul. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego 30, a zapisy przyjmowane są telefonicznie pod nr 697 863 270.


Ideą Fel-X’a  jest propagowanie wiedzy i kultury programowania wśród dzieci i młodzieży. Chcą by zasmakowały, czym jest robotyka i programowanie oraz chcą zainicjować rozwój w kierunku nowych technologii. Dlatego wraz z różnymi specjalistami, zachęca młodzież do szerszego spojrzenia na komputer i Internet. Dla dzieci ze szkół podstawowych wraz z „Robotami i spółką” (www.robotyispolka.pl )  oferowane  są zajęcia, na których dzieci tworzą i programują własne roboty oraz łaziki. Dzieci zachęcane są również różnymi projektami z zakresu chemii i fizyki, by pokazać jak można ciekawą wiedzę z różnych dziedzin ze sobą łączyć. Chcąc rozszerzyć swoją ofertę, by również dzieci mogły pokazać swoim przyjaciołom, jak bardzo ciekawe są zajęcia, organizowane są przyjęcia  urodzinowe z robotami i eksperymentami. Kolejnym projektem Fel-X’a dedykowanym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum są zajęcia organizowanym wraz z gdańską  „Szkołą Młodych Programistów” (www.mlodziprogramisci.pl). Dzieci uczą się kodowania i kreatywnego myślenia,  uświadamiają sobie jak są  zdolne i ile mogą w tak młodym wieku zdziałać w tej dziedzinie. Zaś  uczniom szkół średnich, Fel-X oferuje wraz z „Codeworkshop” (www.codeworcshop.pl), nie tylko profesjonalną naukę programowania wielu języków, lecz również uświadamia im, jak cenna jest wiedza, którą zdobędą. Nie wszyscy z nich muszą w przyszłości zostać zawodowymi programistami, za to wiedza którą posiądą będzie doskonałą wartością dodaną na studiach różnych kierunków, jak i u przyszłych pracodawców. Tym, którzy odkryją w sobie pasję kodowania, zapewniają mentoring i w przyszłości pomoc w znalezieniu pracy w zawodzie. Wszystkim swoim absolwentom, na różnych etapach kształcenia, Fel-X wraz z partnerami projektu, wystawia certyfikaty zdobytych umiejętności.

Fel-X Łomża,  ul. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego 30,  zapisy przyjmowane są telefonicznie pod nr 697 863 270.


230804070022.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę