sobota, 18 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Podwyżka opłat za ścieki wejdzie w życie bez decyzji radnych miasta

Prezydent Łomży nie planuje wnioskować o zwołanie sesji nadzwyczajnej w sprawie planowanej podwyżki opłat za ścieki – przekazuje Łukasz Czech z ratusza. Należąca do miasta spółka od 1 stycznia 2016 roku podniesie cenę odbioru ścieków o niemal 10%. Teoretycznie nowy cennik powinni zatwierdzić radni miasta, ale nie chcieli na ten temat debatować, bo prezydent wniosek z podwyżką przekazał im tuż przed środową sesją. My pytania do ratusza o planowaną podwyżkę wysłaliśmy dwa tygodnie wcześniej... Miejski urzędnik odpowiedział na nie wczoraj.

Napisał, że prezydent wniosek o zatwierdzenie taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków przekazał radnym we wtorek i że to radni nie zdecydowali się wprowadzić tego wniosku pod obrady środowej sesji.
W związku z powyższym prezydent nie planuje wnioskować o zwołanie w tej sprawie sesji nadzwyczajnej – informuje Czech nadmieniając, „że w poprzednim roku Rada Miejska również nie zajmowała się wnioskiem o zatwierdzenie taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków”.
Różnica polega na tym, że jesienią ubiegłego roku były wybory samorządowe, a MPWiK nie planował podwyżek. W tym roku podwyżka jest duża – ok. 10%, a stosowny wniosek spółki u prezydenta Mariusza Chrzanowskiego przeleżał 5 tygodni. 

zobacz: Będzie podwyżka opłat za ścieki

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0