Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 15 czerwca 2021 napisz DONOS@

Podwyżka opłat za ścieki wejdzie w życie bez decyzji radnych miasta

Prezydent Łomży nie planuje wnioskować o zwołanie sesji nadzwyczajnej w sprawie planowanej podwyżki opłat za ścieki – przekazuje Łukasz Czech z ratusza. Należąca do miasta spółka od 1 stycznia 2016 roku podniesie cenę odbioru ścieków o niemal 10%. Teoretycznie nowy cennik powinni zatwierdzić radni miasta, ale nie chcieli na ten temat debatować, bo prezydent wniosek z podwyżką przekazał im tuż przed środową sesją. My pytania do ratusza o planowaną podwyżkę wysłaliśmy dwa tygodnie wcześniej... Miejski urzędnik odpowiedział na nie wczoraj.

Napisał, że prezydent wniosek o zatwierdzenie taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków przekazał radnym we wtorek i że to radni nie zdecydowali się wprowadzić tego wniosku pod obrady środowej sesji.
W związku z powyższym prezydent nie planuje wnioskować o zwołanie w tej sprawie sesji nadzwyczajnej – informuje Czech nadmieniając, „że w poprzednim roku Rada Miejska również nie zajmowała się wnioskiem o zatwierdzenie taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków”.
Różnica polega na tym, że jesienią ubiegłego roku były wybory samorządowe, a MPWiK nie planował podwyżek. W tym roku podwyżka jest duża – ok. 10%, a stosowny wniosek spółki u prezydenta Mariusza Chrzanowskiego przeleżał 5 tygodni. 

zobacz: Będzie podwyżka opłat za ścieki

 

210521023159.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę