Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 24 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Były burmistrz Stawisk prawomocnie uniewinniony

Były burmistrz Stawisk Marek Waszkiewicz jest niewinny. Nie nakłaniał świadka (właściciela stacji paliw) do składania fałszywych zeznań. Wyrok jest już prawomocny.

To ciąg dalszy sprawy z lipca 2015 roku, kiedy burmistrz miał spowodować kolizję jadąc pod wpływem alkoholu, służbowym samochodem. Ta sprawa przedawniła się przed wydaniem wyroku. 
Trraz, jak mówi rzecznik Sądu Okręgowego w Łomży sędzia Jan Leszczewski, utrzymany został wyrok uniewinniający w sprawie nakłaniał świadka do składania fałszywych zeznań. Sędzia Jan Leszczewski mówi, że kluczowa dla oceny sądu była mała wiarygodność głównego świadka, który w trakcie procesu zmieniał swoje zeznania. Świadek, właściciel stacji paliw, zeznawał podczas rozpraw, że spotkał Marka Waszkiewicza przed kolizją i że był on trzeźwy. Jak twierdził - skłamał na prośbę byłego burmistrza. Ten miał go odwiedzić dzień dwa razy. Najpierw po to, żeby poprosić o zeznawanie na jego korzyść. Później, żeby skasował zapis monitoringu. Podczas kolejnych zeznań świadek, jak dodał, dręczony wyrzutami sumienia zmienił zeznania.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę