Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 maja 2021 napisz DONOS@
tekst płatny

Fel-X i Coderworkshop w Mechaniaku

13-tego w ZSMIO nr 5 w Łomży (w tzw. Mechaniaku) miała miejsce prezentacja pod tytułem: „Dlaczego warto uczyć się programowania?” Poprowadził ją absolwent tej szkoły Mateusz Brzostowski, który w roku 2008 opuścił mury Mechaniaka i zdobył bogate doświadczenie programistyczne. Swoją wiedzę budował samodzielnie, uczęszczając na szkolenia branżowe oraz biorąc udział różnego rodzaju projektach z branży IT. To czego się uczył podczas studiów w Gdańsku i we Wrocławiu wykorzystał do stworzenia razem z kolegami portalu meddo.pl. Portal ten jest systemem rejestracji do lekarzy i specjalistów online. Dzisiaj Mateusz swoją wiedzę wykorzystuje z powodzeniem tworząc własne projekty webowe oraz współpracując z największymi firmami z branży. Z tego względu, że swoje podstawy zdobywał w Mechaniaku, postanowił zaszczepić wśród młodzieży z tej szkoły pomysł nauki programowania.

Mateusz Brzostowski
Mateusz Brzostowski

Programowanie jest dzisiaj najbardziej pożądaną umiejętnością wśród pracodawców, mimo to coraz mniej absolwentów kierunków informatycznych decyduje się na pracę w branży IT, która przeżywa obecnie istne piekło, gdyż zapotrzebowanie na nowe projekty ciągle rośnie, a z miesiąca na miesiąc na tym rynku brakuje coraz większej liczby specjalistów. Uczelnie techniczne kształcą słabo przygotowanych absolwentów, którzy po 5 latach nauki i tak muszą zaczynać nowy proces kształcenia, gdyż z uczelni wyższych wychodzą z przestarzałą wiedzą.
To spowodowało, że Mateusz - absolwent Mechaniaka - uruchamia wspólnie z Fel-X  reprezentującym w  Łomży szkołę programowania Młodzi Programiści  www.mlodziprogramisci.pl projekt szkoleniowy skierowany do młodzieży z techników i liceów. Projekt nazywa się www.codeworkshop.pl i jest powiązany ze szkołą programowania w Łomży, która jest filią gdańskiej placówki tego typu.
Mateusz wspólnie z Młodymi Programistami  przeprowadził inspirujący wykład w Mechaniaku na temat tego jak wygląda obecnie sytuacja na rynku pracy w branży IT. Dodatkowo pokazał na własnym przykładzie, jak może wyglądać ścieżka kariery, gdy pracownik posiada umiejętności programistyczne. Dzięki nim można pracować zdalnie z każdego miejsca na świecie, spełniać marzenia i realizować pasje. Niektórzy programiści wyjeżdżają na niekończące się wakacje, biorąc komputer w plecak, pracują zdalnie z wysp Kanaryjskich wśród palm, mając przed sobą widok oceanu. Takie warunki pracy marzą się prawie każdemu, jednak aby osiągnąć taki poziom wymagane są lata nauki. Jednak skoro każdy może nauczyć się angielskiego, tak samo każdy może opanować techniki programistyczne. To właśnie udowadnia Mateusz, chcąc zarazić swoim przykładem jak najwięcej osób.
Jak podkreślają przedstawiciele firmy Fel-X: „Jesteśmy grupą zapaleńców i lokalnych patriotów, która chce udowodnić Polsce i światu, że tam gdzie kończą się tory i zawracają wrony, na tym stepie północno-wschodniej Polski, są ogromne pokłady gazu łupkowego w postaci młodych, ambitnych, kreatywnych i ciekawych świata programistów, a my chcemy być Quźnią tych Talentów.”
Reakcja Dyrekcji „Mechaniaka” oraz żywe zainteresowanie ze strony słuchaczy świadczy również o ich coraz większej świadomości, że sam dyplom ukończenia uczelni wyższej nie zapewnia dobrze płatnej pracy.  Nasza młodzież już teraz może zacząć zdobywać praktyczną wiedzę, która na studiach zapewni im ciekawe propozycje na ryku pracy.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę