Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 10 maja 2021 napisz DONOS@

Mleko w skupie drożeje

Główne zdjęcie
źródło: GUS - Ceny produktów rolnych w październiku 2015 r

W październiku cena mleka w skupie w Polsce wzrosła o 3% w stosunku do września. Z danych GUS wynika, że średnio za 1 hl mleka płacono w skupie 112,03 zł, wobec 108,79 zł we wrześniu. Tradycyjnie już najwięcej za mleko płaciły mleczarnie w województwie podlaskim. Średnia cena w październiku wyniosła 119,56 zł/hl czyli o 2,3 zł więcej niż miesiąc wcześniej.

Cena skupu mleka w Polsce spadała z miesiąca na miesiąc od grudnia 2013 roku do sierpnia 2015 roku. We wrześniu średnia cena w porównaniu z sierpniową symbolicznie wzrosła  - o  0,9%. Teraz wzrost jest już dobrze widoczny – o 3%. Z wyliczeń GUS wynika, że mimo to w skali roku spadek ceny skup mleka wyniósł 9,9%.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę